Minuta ciszy – zwiastun nowego polskiego serialu na Canal+ Online

12.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Minuta ciszy – zwiastun nowego polskiego serialu na Canal+ Online
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Minuta ciszy to nowy polski komediodramat od Canal Plus, opowiadający o… wojnie w branży pogrzebowej w jednym z niewielkich miasteczek. W rolach głównych: Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki.

Nowy serial Minuta ciszy – zwiastun

Najnowsza produkcja CANAL+ POLSKA to historia emerytowanego listonosza z małego, prowincjonalnego miasteczka, (Robert Więckiewicz), który podejmuje nierówną walkę z bezkompromisowym potentatem branży funeralnej. Kiedy życiowe okoliczności zmuszają go do… otworzenia własnego domu pogrzebowego, jego świat zmienia się bezpowrotnie

– o nadchodzącej nowości głosi Canal Plus.

Ten, dość oryginalny, wątek fabularny stał się dla twórców okazją do nakreślenia portretu lokalnej społeczności w krzywym zwierciadle. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości nie wiedzą o sobie zbyt wiele, akceptując rzeczywistość w zastanym kształcie. Tę zaś determinują ugruntowane przez lata układy zamknięte, wobec których wykazująca się inicjatywą jednostka ma niewielkie pole do działania. W soczewce obraz ten skupia ukazana w serialu branża pogrzebowa, za której kulisy zajrzało do tej pory niewielu.

Serial Minuta ciszy na zwiastunie prezentuje się następująco:

Minuta ciszy – obsada i twórcy 

Reżyserem, scenarzystą i pomysłodawcą nadchodzącej premiery jest Jacek Lusiński. Przy spisaniu historii współpracował on z Szymonem Augustyniakiem

Oprócz wspomnianych już Roberta Więckiewicza i Piotra Roguckiego w nowym serialu zobaczycie również: Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka i Wojciecha Skibińskiego.

minuta ciszy - zwiastun

Kiedy premiera? Gdzie obejrzeć?

Serial Minuta ciszy zadebiutuje 9 września w Canal+ online oraz na antenie Canal+ Premium (o godzinie 21:00).

Źródło: Canal Plus, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.