Ranking miniseriali na HBO MAX. TOP 15 tytułów, które warto zobaczyć

11.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Ranking miniseriali na HBO MAX. TOP 15 tytułów, które warto zobaczyć
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Fani binge-watchingu proszeni są o uwagę. Przed Wami najlepsze miniseriale na HBO Max! Trudno zliczyć liczbę nominacji i nagród, jakie zgromadziły poniższe tytuły. Trudno przecenić też światowej klasy obsady, które przy nich współpracowały. Choć więc w każdym przypadku była ochota na więcej, dobre miniseriale zaznaczają swoją obecność wyraźnie i bez owijania w bawełnę. Nie musicie nam wierzyć na słowo – przekonajcie się osobiście!

Polecane miniseriale HBO Max. Ranking TOP 15

1. Czarnobyl (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Nagrodzony dwoma Złotymi Globami “Czarnobyl” to kwintesencja tego, czym są wybitne miniseriale. Liczący pięć odcinków dramat koncentruje się wokół wydarzenia, które po dziś dzień wybrzmiewa głośnym echem w całej Europie i na świecie. To wybuch elektrowni jądrowej w Czarnobylu, ukazany z zakulisowej perspektywy naukowców, polityków i strażaków, bezpośrednio związanych ze sprawą.

W rolach głównych: Jared Harris, Stellan Skarsgård oraz Emily Watson. Serial znajdziecie również w serwisie Player.pl.

2. Mare z Easttown (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Jeżeli chodzi o miniseriale kryminalne HBO Max, “Mare z Easttown” nie ma sobie równych. Tytuł ze zdobywczynią Złotego Globu, Kate Winslet w roli głównej prowadzi narrację na dwóch poziomach, ukazując różne oblicza ludzkiej tragedii. Ta przyjmuje postać morderstwa, uwikłanego w sieć lokalnych zależności oraz osobistego dramatu Mare Sheehan – śledczej, przypisanej do tej sprawy. Czy zdoła ona ocalić innych, gdy jej własny świat sięga bruku?

3. Młody papież (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Miniserial HBO Max, który zamyka podium w naszym zestawieniu to “Młody papież” – komediodramat, którego niezaprzeczalnym bohaterem jest pierwszy w dziejach Amerykanin zasiadający na stolicy Piotrowej – Pius XIII. To też młody, pełen sprzeczności człowiek, który niezmiennie poszukuje Boga – zarówno dla siebie, jak i dla całego świata.

W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Jude Law oraz Diane Keaton.

4. Sceny z życia małżeńskiego (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Najlepsze miniseriale dramatyczne nie obyłyby się bez tej uwspółcześnionej odsłony dzieła Bergmana. “Sceny z życia małżeńskiego” to tytuł, który portretuje proces stopniowego rozpadu małżeństwa odnoszącej sukcesy zawodowe Miry (Jessica Chastain) oraz wycofanego profesora filozofii, Jonathana (Oscar Isaac).

Podczas gdy ona nie odnajduje szczęścia w małżeństwie, on za wszelką cenę szuka dla niego ratunku. Gdzieś pośrodku przyjdzie odnaleźć się widzom, wrzuconym prosto do tego kipiącego kotła emocji.

5. To wiem na pewno

Kolejna z rzędu adaptacja przenosi na ekran historię opisaną przez Wally’ego Lamba w jego bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Powstały w ten sposób miniserial HBO Max ukazuje dwie paralelne historie życia braci bliźniaków, Dominicka i Thomasa Birdsey’ów (Mark Ruffalo) – obecnie dojrzałych już mężczyzn. Liczne retrospekcje staną się okazją do spojrzenia na ich przeszłość, kształtującą bohaterów na drodze zdrady, poświęcenia i odpuszczenia win.

6. Anioły w Ameryce (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Jeżeli miniseriale HBO Max w konwencji fantasy to coś, na co akurat macie ochotę, prezentujemy tytuł idealny do binge-watchingu w Waszym stylu. Doceniona pięcioma Złotymi Globami adaptacja teatralnej sztuki Tony’ego Kushnera przeniesie Was do USA z lat 80., będących sceną dla wielu ludzkich dramatów, w których – niezależnie od posiadanej pozycji społecznej – niechlubną rolę odgrywało AIDS.

W obsadzie serialu znalazły się takie gwiazdy jak Al Pacino, Justin Kirk, Emma Thompson oraz Meryl Streep.

7. Mrs. America (dostępny też w Disney+, Player i PLAY NOW)

Przed Wami kolejny miniserial HBO Max poruszający doniosłe społecznie tematy i kolejna podróż do przeszłości. W Ameryce lat 70. trwa gorąca dyskusja nad wprowadzeniem Equal Rights Amendment – poprawki do konstytucji USA, mającej być gwarantem równouprawnienia kobiet. W opozycji do ruchów feministycznych pozostaje Phyllis Schlafly (Cate Blanchett), stojąca na straży konserwatywnego stanu rzeczy. Perspektywę tych dwóch stron ukazuje “Mrs. America” – zdobywca Emmy z 2020 roku.

Serial znajdziecie również w bibliotece platformy Disney+.

8. Ostre przedmioty (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Miniseriale kryminalne HBO Max powracają za sprawą “Ostrych przedmiotów” – nagrodzonego Złotym Globem thrillera, w którym morderstwo i osobiste traumy z przeszłości po raz kolejny współtworzą mroczne perpetuum mobile.

Dziennikarka St. Louis Chronicle, Camille Preaker (Amy Adams) wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby pochylić się nad sprawą zaginięcia dwóch dziewczynek. Z czasem ofiary przestępstwa stają jej się coraz bliższe.

9. Długa noc (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Dobre miniseriale z wątkiem kryminalnym zostaną z nami jeszcze przez chwilę. To zasługa “Długiej nocy” – tytułu, który może poszczycić się aż czterema nagrodami Emmy na koncie! Jego bohaterem jest Naz Khan (Riz Ahmed) – student pakistańskiego pochodzenia, który po całonocnej imprezie budzi się następnego dnia tuż obok martwej kobiety. Rozpoczyna się proces, w którym zasiada na ławie oskarżonych.

10. Mogę Cię zniszczyć

Ten amerykańsko-angielski dramat i dwukrotny zdobywca Emmy przybliży Wam historię Arabelle Essiuedu (Michaela Coel) – młodej, aspirującej pisarki, która dzięki kilku tekstom swojego autorstwa zyskała w sieci miano głosu pokolenia. W obliczu takiego sukcesu otrzymała właśnie propozycję napisania własnej książki i mimo towarzyszącej jej presji zdaje się zmierzać w kierunku zawodowego spełnienia. Wszystko to zmienia się z chwilą, gdy staje się ofiarą napaści seksualnej.

11. Watchmen (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Krótkie seriale HBO Max w konwencji sci-fi reprezentuje ten 11-krotny (!) laureat nagrody Emmy. Fabularnie rozwija on komiks wydawnictwa DC Comics pt. “Strażnicy” z 1987 roku Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Tym samym przenosi widza do alternatywnej rzeczywistości, w której spotykamy zamaskowanych strażników, wyjętych spod prawa.

W rolach głównych: Regina King, Jeremy Irons, Jean Smart i Yahya Abdul-Mateen II.

12. Spisek przeciwko Ameryce (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Motyw alternatywnej rzeczywistości przewija się także w kolejnym tytule. “Spisek przeciwko Ameryce” rozpościera przed widzem scenariusz, wedle którego za sprawą dojścia do władzy Charlesa Lindbergha Stany Zjednoczone stają się państwem faszystowskim. Na wydarzenia te spoglądamy z perspektywy żydowskiej rodziny robotniczej z Newark.

13. Miasto jest nasze (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Adaptacja książki non-fiction o tym samym tytule autorstwa Justina Fentona to esencja tego, czym są najlepsze miniseriale kryminalne. Podczas seansu zajrzycie za kulisy powstania i kresu elitarnej jednostki policji w Baltimore. Mimo że jej przedstawiciele zapewne chcieli być postrzegani jako niestrudzeni pogromcy narkotykowego podziemia, koniec końców zapisali się na kartach historii jako kompromitujący symbol korupcji.

14. Ogrodnicy (dostępny też w Player i PLAY NOW)

Ten oparty na faktach komediodramat kryminalny przybliży Wam przypadek morderstwa Williama i Patricii Wycherleyów z 1998 roku, którego sprawcami byli ich… córka i zięć – łagodnie usposobieni Susan i Christopher Edwardsowie. Ich tajemnica pozostawała nieodkryta przez dekadę, do czasu aż policja znalazła w należącym do nich ogrodzie dwa ciała…

W rolach głównych: Olivia Colman i David Thewlis.

15. Schody (dostępny też w Canal+ Online)

W naszym konkursie na najlepszy miniserial HBO ranking TOP 15 zamyka serial “Schody”, oparty na dokumencie z 2004 roku o tym samym tytule. Poznacie w nim historię znanego pisarza, Michaela Petersona oraz jego żony, Kathleen, którą znaleziono martwą u dołu schodów. Z czasem pojawia się coraz więcej wątpliwości co do przypadkowości zajścia. Peterson staje się zaś podejrzanym w sprawie.

W rolach głównych: Colin Firth i Toni Collette. Tytuł dostępny jest także w serwisie Canal+ Online.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.