Miłośnicy marki Fitbit muszą jeszcze poczekać na smartwatche z Wear OS

04.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Miłośnicy marki Fitbit muszą jeszcze poczekać na smartwatche z Wear OS
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Całkiem niedawno marka Fitbit została przejęta przez Google. Dla wielu fanów tej marki oczywistym było więc, że smartwatche i opaski sportowe Fitbit otrzymają wkrótce system Wear OS. Jak się jednak okazuje, musimy jeszcze trochę poczekać na urządzenia wearable Fitbit z Wear OS.

Opaski i zegarki Fitbit wciąż bez Wear OS

Google przejęło Fitbit w 2019 roku. Operacja wiązało się z kwotą 2,1 miliarda dolarów. Nic dziwnego, Fitbit to jeden z wiodących producentów urządzeń wspomagających aktywność fizyczną na świecie. Fani marki i dotychczasowi zadowoleni użytkownicy tej marki liczyli na to, że sprzęt szybko dostanie system Google. Nic z tego, po upływie niemal trzech lat wciąż musimy na to jeszcze zaczekać.

Fitbit pracuje obecnie nad trzema nowymi urządzeniami, które jednak nie otrzymają systemu Wear OS od Google.

Według doniesień, nowe urządzenia Fitbit z Wear OS to jeszcze nie te, które obecnie są w trakcie projektowania. W sprzęcie nazwanym póki co jako Nyota, Hera i Rhea nie zobaczymy więc systemu Google. Pierwsze informacje na ich temat podał portal 9to5Google. Zdaniem pracujących tam „szpiegów”, dwa modele (Hera i Rhea) dostaną ekran o rozdzielczości 336 x 336 pikseli. Mogą być więc kolejnymi zegarkami z serii Sense lub Versa. Trzecie urządzenie to prawdopodobnie nowa opaska z serii FitBit Luxe. Poprzednik jest już na rynku niemal dwa lata, zatem prace nad jego następcą z pewnością trwają.

Fitbit jeszcze bez Wear OS

Fitbit z Wear OS? Musimy na to jeszcze poczekać

Najnowsze inteligentne zegarki jeszcze systemu Wear OS. Dotarli do tego fani, którzy w oprogramowaniu odnaleźli pewnego rodzaju pomost pomiędzy nowymi urządzeniami, a smartfonem. W przypadku Wear OS nie byłoby takiej potrzeby, by oprogramowanie posiadało taką opcję.

W przeszłości Google zapowiadało, że wprowadzi swój system do nowych urządzeń marki. Jak się jednak okazuje, nie nastąpi to tak szybko, jak wszyscy na to liczyli. Zalety systemu Wear OS mogą natomiast poznać między innymi użytkownicy Samsunga Watch 4. Należą do nich miedzy innymi dostęp do usług Google. To między innymi płatności zegarkiem, czy komunikacja z Asystentem Google. Dla wielu osób system Wear OS jest najlepszym wyborem do współpracy z Androidem. Smartwatch świetnie dogaduje się z telefonem z systemem Google, kiedy jest wyposażony w Wear OS.

Zobacz także inne artykuły o nowościach

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.