Jak znaleźć miejsce zaparkowania samochodu? Google Maps i inne sposoby

01.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak znaleźć miejsce zaparkowania samochodu? Google Maps i inne sposoby
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Namierzanie samochodu przez telefon jest bardzo przydatne zarówno na dużych parkingach w polskich miastach, jak i podczas wakacyjnych wypraw do europejskich stolic. Aplikacje typu gdzie jest moje auto pomogą szybko odnaleźć pojazd w obcym miejscu. Jak zapisać miejsce parkingowe z ich pomocą? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Znajdowanie i zapisywanie miejsca zaparkowania w Google Maps

Jednym ze sposobów na znalezienie samochodu, jest oznaczenie miejsca zaparkowania w Google Maps. Jak wprowadzić do aplikacji lokalizację samochodu? W tym celu wystarczy:

  • uruchomić aplikację Google Maps,
  • stuknąć palcem w niebieski punkcik, który oznacza aktualną lokalizację,
  • przesunąć palcem w prawo na wysokości opcji Udostępnij lokalizację i odnaleźć funkcję Zapisz miejsce parkowania (jest ona oznaczona charakterystyczną literką P).
zapisz miejsce zaparkowania w google maps

Po stuknięciu w Zapisz miejsce parkowania na mapie zostanie oznaczony punkt, w którym pozostawiono samochód. Jest on widoczny także po oddaleniu mapy, można również poprowadzić do niego trasę.

namierzanie samochodu przez telefon

Miejsce zaparkowania iPhone

Aplikacja Google Maps jest dostępna zarówno dla posiadaczy urządzeń mobilnych z Androidem, jak i iOS. Jednak w przypadku smartfonów z iOS zaznaczanie miejsca zaparkowania samochodu jest możliwe tylko wtedy, gdy w ustawieniach aplikacji aktywna jest opcja lokalizowania urządzenia. Funkcję można włączyć poprzez wejście w Ustawienia, Prywatność i bezpieczeństwo i następnie Usługi lokalizacyjne.

Inny sposób namierzania samochodu przez telefon, z którego mogą skorzystać użytkownicy smartfonów marki Apple to funkcja CarPlay.

Tak nazywa się specjalny pulpit dostosowany dla kierowców, który pozwala korzystać z map i innych funkcjonalności telefonu (np. asystenta Siri), a jednocześnie, umożliwia skupienie się na drodze. Z CarPlay można korzystać zarówno bezprzewodowo, jak i przez przewód USB, po sparowaniu tej funkcji z samochodem możliwe jest oznaczanie miejsca zaparkowania.

Inne aplikacje do zapisywania miejsca zaparkowania

Jak zapisać miejsce zaparkowania, kiedy z jakichś powodów nie lubimy korzystać z Google Maps czy też map na iPhonie? Z pomocą przychodzą różne inne aplikacje. Gdzie zaparkowałem, Fixy — Znajdź mój samochód czy też ParKing — Znajdź swój samochód… To przykładowe nazwy oprogramowania na urządzenia mobilne, które pomoże w zlokalizowaniu pojazdu w obcym miejscu.

Aplikacja Fixy — Znajdź mój samochód

fixy - znajdź mój samochód
Źródło: Sklep Google

Jak zapisać miejsce parkingowe w przypadku posiadaczy smartfonów z iOS? Pomoże w tym aplikacja Fixy — Znajdź mój samochód, dostępna na urządzenia mobilne z Androidem oraz telefony marki Apple. Prosty program umożliwia zapisanie dokładnej lokalizacji miejsca, w którym zaparkowano pojazd, aby później móc je łatwo odnaleźć.

Aplikacja Gdzie zaparkowałem

aplikacja gdzie zaparkowałem
Źródło: Sklep Google

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android mogą skorzystać także z wygodnej w obsłudze aplikacji o nazwie Gdzie zaparkowałem. Aby zaznaczyć miejsce parkowania, wystarczy uruchomić program, dotknąć ikony kompasu i stuknąć przycisk Zaparkuj tutaj. Po zapisaniu lokalizacji można szybko odnaleźć auto, ponieważ aplikacja pokazuje do niego drogę.

Aplikacja ParKing — Znajdź swój samochód

ParKing - znajdź mój samochód
Źródło: Sklep Google

Jeśli zdarza Ci się zapominać, w jakim miejscu parkujesz i często zadajesz sobie pytanie, gdzie jest mój samochód, to znak, że warto zainstalować aplikację ParKing — Znajdź swój samochód. Oprogramowanie jest dostępne na telefony z Androidem i poza lokalizacją pojazdu przypomina także o czasie pozostawienia auta na parkingu.

Aplikacja Find My Car

find my car - oznacz miejsce zaparkowania w telefonie Apple
Źródło: App Store

Dla posiadaczy urządzeń marki Apple, którzy często zastanawiają się, gdzie jest moje auto, dobrym wyborem będzie także aplikacja Find My Car. Program został wyróżniony przez redakcję The Sunday Telegraph, natomiast The Wall Street Journal umieściło go wśród 10 najlepszych aplikacji ułatwiających życie.

Aplikacja Find Your Car with AR

find your car with ar
Źródło: App Store

Miejsce zaparkowania pojazdu można łatwo zlokalizować również dzięki aplikacji Find Your Car with AR, dostępnej na urządzenia z systemem iOS. Program korzysta z AR (augmented reality), czyli rozszerzonej rzeczywistości. Po załadowaniu widoku AR można uzyskać wskazówki nawigacyjne 3D do miejsca, w którym pozostawiono samochód.

Aplikacja Find My Car with AR Tracker

find my car with ar
Źródło: App Store

Z rozszerzonej rzeczywistości korzysta także aplikacja Find My Car with AR Tracker, dostępna na urządzenia z systemem iOS. Miejsce zaparkowania jest zapisywane automatycznie, następnie można uruchomić nowoczesne mapy 3D, aby je znaleźć. Dodatkową funkcją oprogramowania jest znajdowanie wolnych miejsc parkingowych w najbliższej okolicy.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.