Microsoft Surface Go 4 – wiemy, jaki procesor trafi do nowego modelu

11.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Microsoft Surface Go 4 – wiemy, jaki procesor trafi do nowego modelu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Microsoft zapowiada właśnie najnowszy model swojego tabletu. Niestety, w porównaniu z poprzednikiem zbyt wiele się nie zmieniło. Czy mimo to szukając urządzenia tego typu warto wybrać Microsoft Surface Go 4?

Zapowiedź Microsoft Surface Go 4

Microsoft Surface Go to seria tabletów. Różnią się jednak od większości konkurentów – Surface Go posiada system operacyjny Windows. Sprawdza się jako wielozadaniowy tablet, a po podłączeniu klawiatury i myszki otrzymujemy funkcjonalność laptopa.

Obecna generacja korzysta z energooszczędnych procesorów Intela. Teraz liczyliśmy natomiast na to, że zamiast Core i3-10100Y lub Pentium Gold 6500Y pojawi się układ Qualcomm Snapdragon 7c. Oznaczałoby to jeszcze lepsze osiągi przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii. Teraz jeszcze nie dojdzie jednak do rewolucji w postaci wykorzystania układu w architekturze ARM.

Microsoft Surface Go 4 dostanie procesor Intel N200.

To i tak spory progres w stosunku do chipsetów z poprzedniej generacji. W porównaniu z używanym wcześniej Intelem Core i3 mamy więcej mocy obliczeniowej. Niski pobór energii powinien pozwolić natomiast na kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu (w poprzedniku – do 11 godzin).

Informacje o wykorzystanym w nowej generacji procesorze można znaleźć w serwisie Microsoft Central. Źródło można więc uznać za sprawdzone.

Microsoft Surface Go 3
Microsoft Surface Go 3

Ile kosztować będzie Microsoft Surface Go 4?

Bardzo prawdopodobne jest, że cena Surface Go 4 osiągnie 4 tysiące złotych. Obecnie sprzedawany model Microsoft Surface Go 3 128 GB z procesorem Intel Core i3-10100Y kosztuje dziś 3799 złotych. Trudno oczekiwać, aby następca był od niego tańszy.

Tańszy model, być może z nowszym chipsetem Intel Pentium, może natomiast być niemal dwukrotnie tańszy. Dziś Microsoft Surface Go 3 z systemem Windows 11 Home w trybie S kosztuje 1999 złotych.

Wzrost ceny nie powinien natomiast spowodować spadku zainteresowania urządzeniem. Na rynku nie ma bowiem zbyt wielu konkurentów dla mocnego tabletu z systemem Windows.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.