Microsoft przygotował Painta dla social mediów – poznaj MS Designer

30.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Microsoft przygotował Painta dla social mediów – poznaj MS Designer
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć Paint jest bardzo prostym programem do grafiki, większość użytkowników komputerów korzysta właśnie z tego narzędzia. Nic dziwnego – Paint to darmowa aplikacja dostępna w ramach każdego systemu Microsoft Windows. Dla wielu osób możliwość szybkiego i prostego przycięcia zdjęcia, dodania tekstu, czy rysowania jest wystarczająca. Coraz większa popularność mediów społecznościowych sprawia jednak, że i oczekiwania ich użytkowników się zmieniają.

Microsoft najwyraźniej zauważył to i na Windows 11 powinniśmy wkrótce zobaczyć kolejne narzędzie do obróbki grafiki. Microsoft Designer połączy prostotę Painta z możliwością szybkiego tworzenia i publikowania treści na social media.

Poznaj najlepsze serwisy społecznościowe:
Facebook i jego alternatywy

Co to jest Microsoft Designer?

O pracach nad stworzeniem nowego narzędzia dowiadujemy się z nieoficjalnych źródeł. Microsoft nie wypuścił bowiem jeszcze żadnej informacji na ten temat. Co to jest Microsoft Designer? Nie zastąpi Painta, a raczej będzie dla niego uzupełnieniem. To proste narzędzie pozwoli stworzyć dobrze wyglądające grafiki dla sieci społecznościowych. Jeśli więc dotąd używasz do tego zewnętrznego narzędzia (np. Canvy), Designer jest stworzony z myślą o Tobie.

microsoft designer

Dzięki MS Designer łatwo stworzysz grafiki na Facebooka, Instagrama, czy LinkedIn.

W szybkim tworzeniu grafik pomogą dedykowane dla social mediów szablony, odpowiednie rozmiary grafik i nowoczesne czcionki. Być może w MS Designer pojawi się też baza zdjęć i obrazów, które wykorzystamy jako tło. Z pewnością takie narzędzie przyda się nie tylko prywatnym użytkownikom social mediów, ale też twórcom treści marketingowych, czy właścicielom kont i stron firmowych.

MS Designer: nie tylko tworzenie grafiki na serwisy społecznościowe

Poza możliwością tworzenia efektownych treści na social media, czy obróbką własnych zdjęć, Microsoft Designer zapewni więcej możliwości. Bezpośrednio z poziomu narzędzia będziemy mogli między innymi opublikować stworzoną treść w wybranym serwisie. Twórcy dadzą też możliwość zaplanowania publikacji na wybrany moment. To bardzo przydatna funkcja, chętnie wykorzystywana przez osoby odpowiedzialne za marketing. Można przykładowo poświęcić jeden dzień w tygodniu, by stworzyć wiele treści i zaplanować ich publikację na poszczególne dni.

Czy korzystanie z Microsoft Designer będzie skomplikowane?

Szybkie tworzenie efektownie wyglądających treści graficznych na social media – brzmi świetnie, prawda? Czy będzie to jednak proste? Założeniem programu Microsoft Designer jest maksymalne uproszczenie obsługi. Możemy więc spodziewać się, że nawet osoby bez doświadczenia w obróbce grafiki poradzą sobie z korzystaniem z nowego narzędzia w Windows 11. Jeśli więc możliwości Painta są zbyt małe, a programy typu Adobe Photoshop – zbyt skomplikowane, warto poczekać na premierę Microsoft Designera.

Może zainteresują Cię też inne artykuły o produktach Microsoft

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.