Bing Chat z nowościami – Microsoft chce wycisnąć 100% ze sztucznej inteligencji

15.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Bing Chat z nowościami – Microsoft chce wycisnąć 100% ze sztucznej inteligencji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inteligentny asystent Bing Chat został zaprezentowany już wiele miesięcy temu. Od tego czasu narzędzie korzystające z modelu językowego opracowanego przez Open AI stale jest rozwijane. Co nowego proponuje Microsoft, jeśli chodzi o to narzędzie?

Lepszy Bing Chat na urządzeniach mobilnych

Pierwsza z nowości dotyczy wersji mobilnej Bing Chat. Użytkownicy aplikacji na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS mogą teraz skorzystać z chatbota z modelem językowym GPT-4. Ma o wiele większe możliwości, niż stosowany dotychczas GPT-3.5. W ChatGPT za taką możliwość musimy zresztą zapłacić (ChatGPT Plus).

Model językowy GPT-4 jest w stosunku do poprzednika kilkaset razy bardziej inteligentny. Odpowiedzi generowane przez asystenta Bing Chat bardziej przypominają te udzielone przez człowieka. Poza tym lepsza wersja modelu językowego rozumie nie tylko tekst, ale także obrazy. Możliwości wykorzystania Bing Chat rosną więc w znacznym stopniu.

W aplikacji mobilnej Bing Chat znajdziemy przycisk umożliwiający przełączanie między GPT-3.5 a GPT-4.

Dlaczego Microsoft nie postanowił po prostu zaaplikować w swoim programie nowszej i lepszej wersji modelu językowego? GPT-4 działa wolniej od swojego poprzednika. Również nie jest także idealnym narzędziem, zdarzają mu się bowiem błędy (chatbot podaje wtedy nieprawdziwe informacje).

Nowe funkcje i GPT-4 w Bing Chat
Nowe funkcje i GPT-4 w Bing Chat

Amerykański gigant planuje kolejne nowości

Jedną z ciekawych nowości w Bing Chat może zostać tryb offline. Dotychczas korzystanie z chatbota wymagało bowiem połączenia z Internetem. Łatwo możemy wyobrazić sobie zalety rozwiązania, które rzekomo rozważa Microsoft.

Kolejna opcja miałaby dotyczyć trybu udzielania przez Bing Chat odpowiedzi bez przeszukiwania zasobów Internetu. Chatbot nie miałby co prawda dostępu do najnowszych informacji, powinien jednak działać znacznie szybciej.

Nowe funkcje i GPT-4 w Bing Chat
Bing Chat

Microsoft korzysta na współpracy z Open AI

W przeszłości Microsoft sporo zainwestował w Open AI. Firma rozwinęła sztuczną inteligencję w bardzo dużym stopniu, co możemy uznać za prawdziwą rewolucję w Internecie. Dziś Microsoft korzysta na tej współpracy, używając modeli językowych stworzonych w Open AI. W przyszłości możemy zatem spodziewać się także kolejnych narzędzi i rozwiązań, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Już teraz, poza Bing Chat, sztuczna inteligencja jest wykorzystana m.in. w wyszukiwarce Bing, czy jako asystent biurowy Copoilot dla Microsoft 365. Inteligentny chatbot pojawił się również w komunikatorze Microsoft Teams.

Źródło grafik: Microsoft

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.