Microsoft Copilot z GPT-4 Turbo za darmo (online i w aplikacji)

18.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Microsoft Copilot z GPT-4 Turbo za darmo (online i w aplikacji)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas korzystanie z narzędzia Microsoft Copilot było darmowe jedynie w podstawowej wersji. Teraz nawet jej użytkownicy dostają jednak usprawnienie, które poprawi działanie asystenta. Mowa o lepszej wersji modelu językowego sztucznej inteligencji.

Microsoft Copilot z lepszym GPT-4 Turbo także bez opłat

Obecnie nie ma „jednej sztucznej inteligencji”. Wiele zależy od użytego w niej modelu językowego. W przypadku produktu firmy OpenAI (z którego korzysta też Microsoft) przełomowy był GPT-4, znany choćby z płatnego ChatGPT. Właśnie tej wersji sztucznej inteligencji mogli używać również posiadacze Microsoft Copilot – naszego wirtualnego asystenta. Teraz wiele powinno się jednak zmienić – i to na plus! Darmowy Microsoft Copilot dostaje bowiem mocniejszą sztuczną inteligencję.

Microsoft Copilot z GPT-4 Turbo zdaniem twórców może być naprawdę przełomowym zestawem narzędzi.

Dotychczas jedynie w płatnej wersji Microsoft 365 Copilot mogliśmy liczyć na to udogodnienie. Wersja „Pro” kosztowała około 20 dolarów miesięcznie, niestety ten pakiet i tak nie był jednak dostępny na polskim rynku.

Darmowy Copilot z GPT-4 Turbo

GPT-4 Turbo ma sporo zalet względem „zwykłego” modelu językowego GPT-4. Dwie największe zalety to szybsze działanie oraz większa aktualność danych. Teraz posiadacze pakietu Microsoftu mogą cieszyć się z dostępu do danych z kwietnia 2023 roku. Starsza wersja miała „dostęp” jedynie do informacji opublikowanych w Internecie do września 2021 roku. Przetwarzanie danych odbywa się natomiast aż 16-krotnie szybciej i wydajniej – narzędzie może naraz analizować 128 tysięcy „tokenów”, a nie 8000. Oznacza to m.in., że GPT-4 Turbo potrafi jednocześnie przeanalizować tekst zawarty na aż 300 stronach!

Oczywiście, nawet model językowy GPT-4 jest znacznie silniejszy od GPT 3.5, znanego z ChatGPT. Poprawa wydajności darmowej wersji Microsoft 365 Copilot może wiązać się z tym, że Google udoskonaliło swój odpowiednik. Gemini 1.5 Pro ma dziś porównywalną wydajność do GPT-4 Turbo.

Microsoft Copilot Pro
Microsoft Copilot dostaje mocniejszą wersję modelu językowego – teraz w darmowej wersji to GPT-4 Turbo

Jak używać Microsoft Copilot?

Możemy wyposażyć się w dodatkową aplikację Microsoft Copilot na smartfon lub użyć narzędzia webowego – na stronie www.

Pamiętaj jednak, że po uruchomieniu Copilota działa on z wykorzystaniem modelu GPT-3.5, czyli nieco starszej i znacznie słabszej wersji. Teraz jednak nawet w darmowej wersji możemy przełączyć model językowy na GPT-4 Turbo, co zdecydowanie warto zrobić.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.