10 funkcji i trików w Messengerze, o których możesz nie wiedzieć

27.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
10 funkcji i trików w Messengerze, o których możesz nie wiedzieć
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Korzystasz z Messengera na co dzień i używasz wyłącznie opcji pisania czy dzwonienia? Wiesz, że możesz grupować odbiorców w konwersacjach? Orientujesz się, że da się zmienić nazwę czatu i jego kolor, ale nie umiesz tego zrobić? Sprawdź, o ilu jeszcze znanych, ale i nietypowych trikach na Messengerze nie masz pojęcia.

Lista najpopularniejszych tricków na Messengerze

Początkowo aplikacja Messenger funkcjonowała jako komunikator dostępny w ramach platformy Facebook. Jej głównym celem było czatowanie użytkowników posiadających się w tzw. grupie znajomych. Z czasem Mark Zuckelberg postanowił wyłonić Messengera w formie odrębnej aplikacji.

personalizacja messengera

1. Używaj Messengera, nie posiadając konta na Facebooku

Od momentu rozłączenia Facebooka i Messengera na dwie osobne aplikacje, nie musisz posiadać konta na pierwszej platformie, aby móc korzystać z komunikatora, jakim jest Messenger. Podczas logowania wystarczy wybrać opcję używania aplikacji bez konta na Facebooku, a następnie wybrać powiązanie z numerem telefonu.

2. Zmień główne emoji

Z każdym użytkownikiem możesz personalizować konwersację. Nie tylko poprzez wybranie tła czy koloru wiadomości, lecz także dzięki wybraniu nietypowego emoji jako reakcję w zamian za lajka, czyli słynnego kciuka w górę. Zwierzątko, minka, jedzenie czy inne emotikony – emoji możesz dostosować do konkretnej osoby, z którą ci się kojarzy.

3. Korzystaj z różnych reakcji na wiadomość

Nie chcesz odpisywać na wiadomość, a jednocześnie zależy ci, aby rozmówca wiedział, że przyswoiłeś informację? Możesz wybrać konkretną reakcję na daną linijkę wiadomości. Wystarczy przytrzymać na dłużej palec na danej wiadomości i kliknąć np. śmiejącą się minkę, serduszko czy jakiekolwiek emoji z innych opcji.

4. Ustaw dedykowane pseudonimy znajomym

Messengera można traktować niemal jak książkę telefoniczną. Jeśli więc masz np. w kontaktach kogoś z bliskich osób i nie chcesz wyszukiwać rodziców, partnera czy rodzeństwa po imieniu i nazwisku, zmień ich pseudonim. Możesz wybrać dowolne słowa oraz wstawić po nim kolorowe emoji.

5. Wyszukuj informacje w konwersacjach

Potrzebujesz szybko znaleźć jakąś informację, wiesz, w której konwersacji powinna być, ale nie możesz szybko do niej dotrzeć? Przejdź w Messengerze do konkretnej wiadomości, kliknij nazwę użytkownika, a następnie wybierz opcję „Szukaj w konwersacji”. Tam po wpisaniu danej frazy pojawią się wszystkie wersy, w których pojawiło się to słowo. Dodatkowo, możesz skopiować tę informację i wkleić w innej miejsce – w tym celu dotknij i przytrzymaj, aby zapisać tę odpowiedź.

6. Nazwij grupy, aby je łatwo odróżnić

Wraz z rodziną czy znajomymi posiadacie grupowe konwersacje? Dopóki nie zostaną nazwane, wyświetlają się w ich nazwach imiona osób uczestniczących. Po kliknięciu na nazwę konwersacji, przejdź w opcję „Edytuj” w prawym górnym rogu zmień nazwę czatu na dowolną.

7. Przeglądaj pliki multimedialne z konwersacji

Często przesyłamy sobie zdjęcia czy inne pliki. Jak je łatwo znaleźć? Ponownie po kliknięciu nazwy użytkownika, przejdź do propozycji „Wyświetl multimedia i pliki”, gdzie pojawi się cała lista gifów, filmików oraz zdjęć wysłanych w danej konwersacji. Z kolei w wersji Messengera na komputerze, możesz także wejść w osobną zakładkę i przeglądać także pliki tekstowe, np. Word, Excel, czy PDF.

Jak zaimponować znajomym trickami na Messengerze?

sztuczki na messengerze

Powyżej podano kilka znanych sposobów na spersonalizowanie Messengera. Jest jednak cała grupa trików w aplikacji, dzięki którym nie tylko uporządkujesz jej działanie, ale i zaimponujesz innym użytkownikom. Jakie to opcje?

1. Przeprowadź tajne rozmowy na Messengerze

Po wejściu w daną rozmowę i kliknięciu w nazwę użytkownika dotrzesz do możliwości tajnej konwersacji na Messengerze. W ten sposób wymieniasz wiadomości, które są całkowicie szyfrowane na wszystkich urządzeniach mobilnych. Barwa rozmowy zmieni się na czarną, a wszystkie rozmowy znikną po jakimś czasie. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak odzyskać tajne konwersacje lub jak ukryć wiadomości na Messenger, wystarczy, że wejdziesz na ustawienia Messengera i wybierzesz opcję „Ukryte czaty” – tam znajdziesz pakiet rozmów archiwizowanych.

2. Włącz tryb znikających wiadomości

Zastanawiasz się, co to tryb znikających wiadomości Messenger? To nic innego jak konwersowanie w okienku aplikacji, które powoduje, że wszelkie wiadomości znajdujące się poza ekranem od razu znikają. Aby przejść w tę opcję, musisz przeciągnąć palcem w górę ekranu, a automatycznie uruchomi się tryb znikających wiadomości.

3. Przejdź do początku rozmów

Jak przejść do początku rozmowy na Messengerze? Najłatwiej przesuwać palcem w dół ekranu, dzięki czemu aplikacja przesuwa do coraz starszych wiadomości. Inną możliwością jest wpisanie słowa w wyszukiwaniu, które mogło pojawić się w jednej z pierwszych wiadomości i kliknąć przejście do niej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie nowości na bieżąco wprowadzane są w aplikacji Messenger – efekty wiadomości, nadzoruj na bieżąco pojawiające się aktualizacje.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.