Aplikacja Messenger na komputerze – warto instalować?

24.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacja Messenger na komputerze – warto instalować?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Z pomocą Messengera codziennie kontaktują się ze sobą miliony ludzi. Ogromna popularność tej aplikacji wynika przede wszystkim z jej pochodzenia, czyli powiązania z Facebookiem. Messenger kojarzy się głównie z apką na smartfony, jednak warto wiedzieć, że można z niego korzystać nie tylko na urządzeniu mobilnym, ale też na komputerze z systemem Windows lub macOS. W jaki sposób zainstalować ten komunikator, co warto o nim wiedzieć i jakie niesie to za sobą korzyści? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Aplikacja Messenger na komputer – co musisz wiedzieć?

Messenger na PC umożliwia szybkie oraz proste wysyłanie wiadomości, a także prowadzenie rozmów głosowych i wideo. Co ciekawe, jest to możliwe nawet w trybie wieloosobowym, do 50 osób jednocześnie, dzięki czemu można wirtualnie spotkać się ze znajomymi lub poprowadzić spotkanie biznesowe. Nawet osoby, które nie mają Messengera, mogą dołączyć do rozmowy – wystarczy tylko wysłać im odpowiedni link.

Wysyłanie wiadomości oraz prowadzenie rozmów audio i wideo jest darmowe, jedyne, co jest wymagane, to połączenie internetowe. Messengera można z łatwością pobrać, a sama instalacja przebiega szybko i bezproblemowo.

Najważniejsze elementy aplikacji

Messenger na Windows 10 oraz macOS jest prosty w obsłudze i osoby, które korzystały do tej pory z przeglądarkowej wersji, z pewnością doskonale znają tę aplikację. Desktopowa wersja umożliwia tworzenie pokoi, dzięki którym można prowadzić grupowe spotkania:

messenger na komputerze

Można również włączyć i wyłączyć powiadomienia:

aplikacja messenger na komputerze

Messenger zapewnia także możliwość ustawienia trybu ciemnego:

messenger na komputerze tryb ciemny

Za pomocą Messengera wyślesz również pliki, zdjęcia oraz filmy:

messenger na komputerze

Możesz także ustawić swój status:

aplikacja messenger na komputer

Być może pojawiło się w Twojej głowie pytanie, czy na takiej samej zasadzie można pobrać aplikację Facebook na komputer? Otóż można, dzięki czemu bez problemu sprawdzisz, co słychać u swoich znajomych, udostępnisz zmiany statusu, zdjęcia i filmy oraz otrzymasz powiadomienia.

Co nam daje Messenger na komputer?

Messenger sprawdzi się między innymi dla osób, które chcą na dużym ekranie prowadzić rozmowy wideo w wysokiej jakości. Desktopowa wersja umożliwia szybsze wykonywanie wielu czynności jednocześnie, na przykład w trakcie spotkania online. Co więcej, aplikacja działa w tle, dzięki czemu nic nie przegapisz i będziesz widzieć napływające powiadomienia.

Facebook Messenger na komputer oferuje także łatwość połączenia z innymi osobami oraz wielozadaniowość. Czaty można szybko otwierać oraz zamykać. Jest to wygodne i sprawia, że użytkownik w tym samym czasie może na przykład korzystać z przeglądarki.

Warto wspomnieć również o synchronizacji czatów między aplikacjami. Nie przegapisz żadnego połączenia głosowego lub wideo czy wiadomości tekstowych, niezależnie od tego, czy korzystasz ze smartfona, czy z peceta.

jak pobrać messenger na komputer

Jak pobrać Messenger na komputer Windows?

Aby zainstalować aplikację Messenger na Windowsie, wystarczy przejść na oficjalną stronę komunikatora. Tam należy jedynie kliknąć “Pobierz”, a następnie zainstalować program na komputerze. Po zalogowaniu się można już zacząć korzystać z apki.

Jak pobrać Messenger na Maca?

Użytkownicy sprzętu Apple również mogą pobrać komunikator Messenger. Aplikacja dostępna jest w Mac App Store. Po przejściu na stronę, kliknij “Zainstaluj”, a następnie wpisz swoje Apple ID. Po pobraniu aplikacji należy ją otworzyć i wpisać swój login oraz hasło.

Jak wyłączyć Messenger na komputerze i być offline?

Aplikacja na komputerze działa podobnie jak na telefonie. W momencie, gdy jesteś zalogowany, przychodzą do Ciebie powiadomienia o nowych wiadomościach lub połączeniach i jesteś widoczny jako dostępny. Oczywiście, większości z nas zależy na tym, aby być w stałym kontakcie z bliskimi i dlatego wszelkie powiadomienia są jak najbardziej potrzebne, jednak czasem trzeba z nich zrezygnować – chociażby w trakcie pracy lub nauki.

Aby nie otrzymywać informacji o nowych wiadomościach i być offline, najłatwiejszym rozwiązaniem będzie wylogowanie się.

Wystarczy tylko kliknąć w ustawienia, znajdujące się na górze aplikacji, a następnie wybrać opcję “wyloguj”. Inni użytkownicy będą wówczas wiedzieć, że jesteś niedostępny i nie będziesz mieć możliwości odpowiedzi na wiadomości w najbliższym czasie.

W ustawieniach znajduje się także opcja wyłączenia swojej aktywności – inni użytkownicy będą wówczas widzieć Twój status jako offline.

messenger na macOS

Jak usunąć Messenger na komputerze?

W momencie, gdy stwierdzisz, że aplikacja jednak nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz ją usunąć. Odinstalowanie komunikatora z komputera jest bardzo proste.

Usunięcie aplikacji Messenger – Windows:

  1. Kliknij Start w lewym dolnym rogu ekranu.
  2. Wyszukaj aplikację Messenger.
  3. Kliknij w ikonę apki prawym przyciskiem myszy.
  4. Z listy wybierz opcję “odinstaluj”.

Usunięcie Messengera – macOS:

  1. Kliknij ikonę Findera.
  2. Wybierz Aplikacje z pasku bocznego.
  3. Gdy aplikacja znajduje się w folderze, otwórz go i kliknij odinstaluj. W innym wypadku możesz po prostu przeciągnąć ją do kosza.

Czy można mieć Messenger bez konta FB na komputerze?

Facebook to portal społecznościowy, natomiast Messenger jest komunikatorem – są to dwie odrębne aplikacje. Dlatego logicznym mogłoby się wydawać, że można z nich korzystać osobno. Jeszcze do końca 2019 roku tak było – aby założyć konto na Messengerze, nie trzeba było posiadać profilu na Facebooku. Wystarczyło tylko korzystać z niego na podstawie swojego numeru telefonu.

Jak założyć Messengera bez Facebooka teraz? Nie jest to niestety możliwe – obecnie te dwie aplikacje są ze sobą połączone. Chcąc korzystać z komunikatora, najpierw należy założyć swoje konto na najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym.

Messenger dla Windows oraz macOS w wersji desktopowej dla wielu osób może być ciekawą opcją, wartą przetestowania. Z pewnością zapewni wygodę, której ciężko uświadczyć otwierając komunikator w przeglądarce. Być może niektórych zniechęci konieczność zakładania konta na Facebooku, jednak zawsze można po prostu nie korzystać z samego portalu, a tylko z Messengera.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.