Jak korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

20.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najczęściej wybieranym w ostatnich czasach spośród dostępnych komunikatorów jest Messenger. Przekonuje do siebie użytkowników intuicyjną obsługą, ciekawym designem i wieloma, wciąż dodawanymi, funkcjami. Najpierw można było korzystać z niego wyłącznie za pośrednictwem Facebooka, później funkcjonował jako osobna apka. Jak jest obecnie?

Czy można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Zacznijmy od krótkiej odpowiedzi na pytanie, co to jest Messenger? Początkowo był to komunikator przynależący do Facebooka.

Z czasem jednak z racji popularności tej funkcji, twórcy postanowili rozdzielić Messengera od Facebooka tak, aby użytkownicy mieli również możliwość korzystania wyłącznie z tej pierwszej aplikacji, bez wymagania posiadania także Facebooka.

Jednak aktualizacja Messengera, która miała miejsce jesienią 2022 roku, spowodowała, iż nie można zakładać tylko Messengera, podając wyłącznie numer telefonu. Platforma po kilkunastu miesiącach dawania możliwości posiadania Messengera jako osobnej apki, wycofała się z tego planu.

W jaki sposób korzystać z Messengera bez konta na FB?

Na pytanie więc, czy można mieć Messengera bez Facebooka, odpowiedź brzmi „i tak, i nie”. Otóż, tzw. starzy użytkownicy, czyli sprzed ostatniej aktualizacji, mogą nadal korzystać z Messengera, nie posiadając konta na Facebooku, dlatego że ich konta funkcjonowały w systemie już wcześniej. Z kolei osoby, które chcą dopiero przystąpić do korzystania z Messengera, muszą niestety założyć najpierw konto na Facebooku, a następnie otrzymają dostęp do drugiej aplikacji.

Wszyscy chcący dowiedzieć się, jak założyć Messengera bez Facebooka, muszą być świadomi, że obecnie istnieje tylko możliwość posiadania Messengera równocześnie z Facebookiem. Można jednak skorzystać z pewnego triku. Trzeba utworzyć konto na FB, a co za tym idzie również w Messenger. Następnie trzeba dezaktywować konto na Facebooku, zachowując dostęp do komunikatora Messenger.

Osoby, dla których ten sposób nie jest satysfakcjonujący, proponujemy skorzystać z innych komunikatorów internetowych, jak np. WhatsApp czy Telegram.

jak działa messenger

Gdzie można korzystać z Messengera?

Z Messengera da się korzystać na kilka sposobów, niezależnie od tego, w jakiej formie go posiadasz – czy Messenger bez Facebooka, czy już w opcji z posiadaniem kont na obu platformach. Jakie to opcje?

  1. Messenger na komputerze – po zalogowaniu się w przeglądarce na Facebooku, wystarczy odpalić ikonkę z Messengerem i korespondować ze znajomymi w wersji wyskakujących okienek lub na osobnej karcie, gdzie widać wszystkie konwersacje.
  2. Messenger na stronie messenger.com – osobną opcją jest zalogowanie się wyłącznie przez stronę Messengera. Tam też pojawiają się wszystkie wiadomości i można swobodnie odpisywać na wiadomości w oknie przeglądarki.
  3. Messenger w aplikacji – ostatnim i najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wersje mobilne, są aplikacje. Wystarczy pobrać ze sklepu darmowy program, zainstalować na smartfonie i do woli korzystać z Messengera.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.