Search icon

„Megalopolis” będzie projektem życia Francisa Forda Coppoli albo spektakularną klapą

08.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Megalopolis” będzie projektem życia Francisa Forda Coppoli albo spektakularną klapą
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Megalopolis” to najnowszy film w reżyserii prawdziwej legendy kina – Francisa Forda Coppoli – który po latach przerwy powraca z dziełem swojego życia. Twórca zaprezentował już pierwszy zwiastun produkcji z udziałem Adama Drivera. Co wiemy na jej temat?

Megalopolis – zwiastun nowego filmu Coppoli

“Megalopolis” to film, którego korzenie sięgają jeszcze schyłku lat 70. ubiegłego wieku. Właśnie wówczas w umyśle Coppoli (“Ojciec chrzestny”, “Czas apokalipsy”) narodził się pomysł historii rodem z sci-fi, która przenosi widza do postapokaliptycznej metropolii, wyglądem przypominającej Nowy Jork. 

Fascynacja projektem pochłonęła reżysera na tyle, że scenariusz do niego miał przerabiać około 300 razy. Ostatecznie, aby film powstał, wyłożył zaś z własnego budżetu 120 milionów dolarów, uzyskiwanych ze sprzedaży dużej części winnicy w Kalifornii. 

Jeśli mam zainwestować 120 milionów dolarów moich własnych pieniędzy, chcę, żeby to miało pozytywny wpływ na ludzkość

– zdradził w jednym z wywiadów. 

Jaka opowieść może wywołać tak daleko idące skutki? – Mowa o historii emocjonalnego rozdarcia, którego doświadcza kobieta, zakochana w idealistycznym architekcie, mogącym zupełnie odmienić oblicze zrujnowanego miasta. Po drugiej stronie barykady znajduje się jej ojciec – burmistrz, daleki od progresywnych przekonań.

Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze efekty prac, które pochłonęły całe dziesięciolecia z życia artysty. Zwiastun “Megalopolis” znajdziecie poniżej: 

Megalopolis – obsada 

W rolach głównych wystąpili Adam Driver, Giancarlo Esposito i Nathalie Emmanuel, którym partnerują na ekranie: Jon Voight, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Jason Schwartzman, Grace VanderWaal, Kathryn Hunter, Talia Shire, Dustin Hoffman, D. B. Sweeney James Remar, Chloe Fineman, Madeleine Gardella, Isabelle Kusman, Bailey Ives oraz Balthazar Getty.

Kiedy premiera kinowa? 

“Megalopolis” swoją światową premierę będzie miało podczas najbliższego Festiwalu Filmowego w Cannes – 17 maja. Na ten moment nie wiadomo, kiedy trafi do kin. 

Źródło: entertainment.ie, Variety, Vanity Fair

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.