MediaTek Dimensity 9000+ przebił wydajnością układ Snapdragon 8+ Gen 1

08.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
MediaTek Dimensity 9000+ przebił wydajnością układ Snapdragon 8+ Gen 1
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jaki jest najszybszy procesor w smartfonie? Przez wiele lat były nimi topowe odmiany procesorów Qualcomm Snapdragon. Teraz sytuacja zmienia się za sprawą najnowszego modelu chipsetu MediaTek. Pokonał Snapdragona w testach wykonanych w benchmarku AnTuTu. Zobaczcie wyniki.

Najszybszy procesor w smartfonie – MediaTek Dimensity 9000+

Ranking najlepszych pod względem wydajności smartfonów powstał we wrześniu 2022 roku. Znalazło się w nim 10 najszybszych smartfonów. Co ciekawe, dziewięć z nich posiada najszybszy procesor Qualcomma – Snapdragona 8+ Gen 1. Na szczycie zestawienia niespodziewanie znalazł się jednak inny układ.

Najszybszym smartfonem okazał się ASUS ROG Phone 6D Ultimate, napędzany procesorem MediaTek Dimensity 9000+.

Smartfon, który znalazł się na szczycie rankingu AnTuTu posiada 16 GB RAM i pamięć 512 GB. Warto dodać, że w rankingu tylko jeden konkurent ma taką samą ilość pamięci RAM – to OnePlus Ace Pro, który uplasował się na drugiej pozycji. Pozostałe smartfony mają 12 GB RAM.

Najszybszy procesor w smartfonie
Najszybszy procesor w smartfonie – ranking AnTuTu, wrzesień 2022.

Warto jednak dodać, że różnica między ASUS-em ROG Phone 6D Ultimate, a kolejnymi modelami nie jest bardzo duża. Model ten uzyskał 1 123 036 punktów, drugi OnePlus Ace Pro ze Snapdragonem zdobył natomiast 1 111 200 punktów. Wyniki różnią się więc o 1%. Trzeba jednak dodać, że na wynik wpływa więcej czynników, niż sam procesor. Mowa o pozostałych podzespołach, w tym zastosowanym przez producenta chłodzeniu, a także oprogramowaniu w danym modelu. Śmiało możemy jednak przyznać, że procesory MediaTek Dimensity 9000+ i Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 są równie szybkie.

Procesor MediaTek jest obecnie najszybszy, ale nie na długo

W najnowszym rankingu opublikowanym przez benchmark AnTuTu na pierwszym miejscu znalazł się procesor marki MediaTek. Trzeba jednak wiedzieć, że już w grudniu swoją premierę ma Snapdragon 8 Gen 2. Najnowszy flagowy układ produkowany przez Qualcomm może zdetronizować MediaTeka Dimensity 9000+, choć na ostateczną ocenę warto poczekać do czasu wejścia na rynek smartfonów z danym układem.

Dla większości użytkowników nawet flagowe procesory sprzed 3-4 lat pozwolą na wygodną i szybką pracę, a także uruchomienie wszystkich niezbędnych aplikacji.

Najnowsze i najmocniejsze układy pokazują swoją przewagę głównie w testach benchmark, czy w najbardziej zaawansowanych i wymagających grach. Tylko najbardziej wymagający użytkownicy zobaczą więc różnicę w stosunku do nieco starszych układów.

MediaTek Dimensity 9000+ -to najszybszy procesor w smartfonie

Ile kosztuje najszybszy obecnie produkowany smartfon? ASUS ROG Phone 6D Ultimate nie jest dostępny na polskim rynku. Znaleźliśmy go jednak w popularnym sklepie z Chin. W topowej wersji (16 GB RAM + 512 GB pamięci) model ten kosztuje ponad 12.000 złotych.

Może zainteresują Cię także te artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.