MAX z datą premiery w Polsce. Co zaoferuje następca HBO Max?

17.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
MAX z datą premiery w Polsce. Co zaoferuje następca HBO Max?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koniec HBO Max jest już bliski. Włodarze Warner Bros. Discovery potwierdzili termin europejskiego rebrandingu serwisu, który już niebawem znany będzie jako MAX. Kiedy dojdzie do zmian w Polsce i co to oznacza?

Koniec HBO Max – wiosną 2024 roku w Polsce zastąpi go MAX

Podczas tegorocznych targów telewizyjnych MIPCOM podano do wiadomości publicznej długo wyczekiwany termin rebrandingu HBO Max w Europie, które już wkrótce będzie funkcjonowało pod szyldem MAX. 

Zgodnie z zapowiedzią szefa działu międzynarodowego Warner Bros. Discovery – Gerharda Zeilera – oraz szefowej streamingu medialnej korporacji na Europę, Bliski Wschód i Afrykę – Leah Hooper Rosa’y – nastąpi to wiosną przyszłego roku, kiedy to zmiany obejmą 22 kraje, w tym Polskę. 

Równolegle serwis w nowej formie zawita również do krajów nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz pozostałych państw Europy Środkowej i Wschodniej. W kolejnym kroku będą mieli okazję zapoznać się z nim mieszkańcy Francji i Belgii. Jeżeli zaś chodzi o Wielką Brytanię, Włochy i Niemcy, te będą korzystać z usługi w dotychczasowym kształcie, co wynika z zawartych uprzednio umów ze Sky. 

Co oferuje MAX? 

W europejskiej odsłonie MAX znajdziecie m.in. transmisje sportowe relacjonowane przez Eurosport, w tym te z Grand Slam, Tour de France i Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W bibliotece platformy nie zabraknie też produkcji Discovery+. W wybranych krajach oferta obejmie również streaming live należących do Warner Bros. Discovery stacji telewizyjnych. Szczegóły w tym zakresie nie są jednak dostępne. 

MAX: jaka cena?

Platforma zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w maju tego roku w kilku zróżnicowanych cenowo wariantach: 

  • w cenie 9,99 dolarów za miesiąc lub 99,99 za rok, oferując wersję z reklamami w jakości HD i równoległą obsługę maksymalnie 2 urządzeń;
  • w cenie 15,99 dolarów za miesiąc lub 149,99 za rok, oferując wersję bez reklam w jakości Full HD i równoległą obsługę maksymalnie 2 urządzeń;
  • w cenie 19,99 dolarów za miesiąc lub 199,99 za rok, oferując wersję bez reklam w jakości 4K, dźwięk Dolby Atmos i równoległą obsługę maksymalnie 4 urządzeń. 

Brak informacji, jak ceny wyglądać będą w Polsce. Pewną wskazówką w tym zakresie może być jednak cena środkowego pakietu, oferowanego w Stanach za równowartość niegdysiejszej subskrypcji HBO Max. Niewykluczone, że dla dotychczasowych użytkowników będzie to domyślny wariant. Za lepszą jakość będą musieli zaś dopłacić.

Pozostaje też kwestia 33-procentowej zniżki dla użytkowników opłacających HBO Max od początku działania platformy w Polsce, która – miejmy nadzieję – wciąż będzie obowiązywać.

Źródło: Variety

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.