Search icon

“Matrix 5” powstaje, ale bez sióstr Wachowskich. Czy Keanu Reeves powróci?

04.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Matrix 5” powstaje, ale bez sióstr Wachowskich. Czy Keanu Reeves powróci?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

To już pewne – seria “Matrix” nie zakończy się na “Matriksie Zmartwychwstania”. 5. część filmu została oficjalnie zapowiedziana. Po raz pierwszy na stołku reżyserskim nie zasiądzie żadna z sióstr Wachowskich. 

Matrix – 5 część powstanie 

Uniwersum “Matrixa” pozostaje wciąż w fazie rozwoju i w żadnym wypadku nie zatrzymuje się na “Matriksie Zmartwychwstania” (który przy budżecie rzędu 190 mln dolarów i zarobkach na poziomie jedynie 159 mln dolarów okazał się sporym rozczarowaniem).

“Matrix 5” otrzymał właśnie oficjalną zapowiedź i zupełnie nowe kierownictwo w osobie Drew Goddarda – scenarzysty “Marsjanina” i “World War Z”, a zarazem wielkiego fana twórczości sióstr Wachowskich. W szczerym wyznaniu twórcy możemy usłyszeć: 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że filmy »Matrix« zmieniły zarówno kino, jak i moje życie. Wyjątkowy kunszt Lany i Lilly inspiruje mnie każdego dnia i jestem niezmiernie wdzięczny za szansę przedstawienia historii w świecie, który stworzyły.

Goddard będzie miał okazję współpracować z jedną ze swoich idolek, Leną Wachowską, która wyreżyserowała czwartą odsłonę serii; teraz sprawdzi się zaś w roli producentki wykonawczej. 

Matrix 5 – fabuła, obsada 

Zapowiedź premiery „Matrix 5” jest bardzo oszczędna w treści i nie zdradza żadnych szczegółów odnośnie do fabuły. Wiemy jedynie, że plany Goddarda zakładają kontynuację sprawdzonych kierunków, a sam pomysł, jak to zrobić, spotkał się z uznaniem ze strony przedstawicieli Warner Bros.: 

Drew przyszedł do Warner Bros. z nowym pomysłem, który wszyscy uważamy za niesamowity! To nowy kierunek rozwoju świata Matrixa, honorujący to, co Lana i Lilly zaczęły ponad 25 lat temu, a zarazem mający do zaoferowania unikalną perspektywę, opartą na jego własnej miłości do serii i postaci

– mówi Jesse Ehrman, prezes Warner Bros. Motion Pictures. 

Nie ujawniono na ten moment ani obsady, ani oficjalnej daty premiery “Matrix 5”. 

Źródło: Deadline, Variety

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.