„Matka”, czyli serialowy thriller psychologiczny Polsatu z dobrą obsadą

29.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Matka”, czyli serialowy thriller psychologiczny Polsatu z dobrą obsadą
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wśród wielu produkcji serwisów VOD, takich jak Netflix, HBO Max, czy Amazon często znajdujemy prawdziwe perełki. Polscy producenci jednak chcą im dotrzymać kroku, a telewizyjne produkcje czasem okazują się całkiem ciekawe. Ostatnio doszły nas słuchy o rozpoczęciu prac nad „Matką”. Nowy serial Polsatu powinien trzymać w napięciu!

Nowy serial Polsatu – Matka

Polska stacja telewizyjna Polsat rozpoczęła już prac nad serialem „Matka”. Ma być thrillerem, który od pierwszego odcinka będzie trzymać widzów w napięciu. W dobrym odbiorze serialu mają pomóc znani aktorzy. Powinni przyciągnąć przed telewizory spore grono odbiorców, gdyż to naprawdę duże nazwiska.

W „Matce” wystąpią między innymi Łukasz Simlat, Olga Bołądź i Olaf Lubaszenko.

W obsadzie serialu Polsatu znalazł się także między innymi Marcin Kowalczyk. Zdaniem twórców, nowy serial Polsatu ma być komentarzem do otaczających nas problemów społecznych. Producenci zaprezentują go w formie thrillera kryminału. Autorem scenariusza jest Igor Brejdygant. W przeszłości był już odpowiedzialny za scenariusze do filmów Palimpsest, Paradoks, Szadź czy Belle Epique. Jako autor powieści kryminalnych czasami opiera filmowe dzieła na własnych książkach.

Serial kryminalny „Matka”

Zadaniem autorów scenariusza było połączenie dramatu obyczajowego i zawiłej, detektywistycznej historii. Oba wątki mają być równie rozwinięte w kolejnych odcinkach serialu.

Syn dziennikarki śledczej granej przez Olgę Bolądź popełnił samobójstwo. Agnieszka planuje rozpoczęcie nowego życia.

Idealną okazją na pożegnanie się z przeszłością i pójście naprzód wydaje się być przeprowadzka do Holandii. Tam bowiem mąż Agnieszki dostaje pracę. Jacek, grany przez Łukasza Simlata, dowiaduje się wkrótce, że coś ma zmienić ich plany.

serial kryminalny

Agnieszka spotyka bohatera jednego ze swoich dawnych reportaży – Rafała. Ten prosi ją o pomoc w rozwikłaniu zagadki morderstwa, o które Rafał został oskarżony.

Sprawa morderstwa i śmierci syna Agnieszki łączą się ze sobą w nieoczekiwany sposób.

Dziennikarka, jej mąż, a także Rafał starają się znaleźć morderców. Wkrótce okaże się, że ci od dawna przebywają w otoczeniu bohaterów.

Nowy serial Polsat

Serial „Matka” będzie dostępny w otwartej telewizji Polsat oraz w platformie VOD Polsat Box Go. Za kamerą w tym serialu staje Bartosz Bieniek (m.in. „Zenek”, „Inni ludzie”, „Hirszfeld”), a reżyserem został Piotr Trzaskalski („Stulecie winnych”, „Mój rower”, a także wielokrotnie nagrodzony „Edi”).

Zobacz także inne artykuły na temat najnowszych seriali

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.