Marcin Dorociński w obsadzie serialu Wikingowie: Walhalla 2. Jaką postać zagra?

14.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Marcin Dorociński w obsadzie serialu Wikingowie: Walhalla 2. Jaką postać zagra?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dobra passa Marcina Dorocińskiego trwa. Wśród projektów, przy których ten miał okazję współpracować, znalazła się również kolejna odsłona sequela “Wikingów” – “Wikingowie: Walhalla 2”. Co już wiadomo o produkcji i roli, jaką odegra w niej aktor? Przekonajcie się.

Wikingowie: Walhalla 2 – Marcin Dorociński w głośnej produkcji Netflixa

Po długich miesiącach oczekiwania Marcin Dorociński ujawnił projekt, przy którym miał okazję współpracować, a którego efekty zobaczymy już wkrótce. To 2. sezon “Wikingowie: Walhalla” – serialu plaftormy Netflix, będącego kontynuacją opowieści o losach legendarnych Wikingów. 

Sequel przenosi widzów o wiek w przyszłość względem akcji rozgrywającej się w tytule, który zapoczątkował uniwersum. Obserwujemy w nim nowe pokolenie Wikingów, którego przedstawicielami są m.in. Leif Eriksson (Sam Corlett), Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) i Harald Sigurdsson (Leo Suter). 

Marcin Dorociński ujawnia swój udział w 2. sezonie Wikingowie: Walhalla

No to już oficjalnie! Bardzo długo czekałem (ponad rok), aby się z Wami podzielić tą informacją i dziś jest ten piękny dzień. »Wikingowie: Valhalla« – to kolejna wielka przygoda, w której miałem zaszczyt wziąć udział. A jej efekty wkrótce zobaczycie na Netflix! Będzie się działo. SKOL! – ogłosił aktor.

Wiadomo już, w kogo wcieli się Marcin Dorociński. “Wikingowie: Walhalla 2” to dla niego okazja, aby dać się poznać jako Jarosław Mądry z dynastii Rurykowiczów – dziedzic Włodzimierza I Wielkiego, wielkiego księcia Rusi Kijowskiej. Jego ugruntowana pozycja jako namiestnika w Rostowie Suzdalskim niemal doprowadziła do wojennego konfliktu z własnym ojcem (któremu zapobiegła śmierć tego ostatniego). Bratobójczych starć nie zabrakło jednak i później. W ich konsekwencji ostatecznie to Jarosław zasiadł na kijowskim tronie. 

Marcin Dorociński to jeden z debiutantów w serii. Oprócz niego do obsady dołączą również Bradley James (Harekr), Hayat Kamille (Mariam) oraz Sofya Lebedeva (Elena).

To też jego kolejny międzynarodowy projekt. Przypomnijmy, że aktor ma już na swoim koncie udział w “Gambicie Królowej”. Ostatnio ogłosił zaś, że wystąpi w “Mission: Impossible”!.

Wikingowie: Walhalla 2 – kiedy drugi sezon?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie 2. sezon “Wikingowie: Walhalla” zagości w serwisie Netflix. Jego premierę zaplanowano na 2023 rok. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.