Nowość w Mapach Google w Polsce – zobaczymy limit prędkości

03.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowość w Mapach Google w Polsce – zobaczymy limit prędkości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mapy Google to bez dwóch zdań najpopularniejsza nawigacja samochodowa na smartfony. Aplikacja ma naprawdę dużo funkcjonalności, a Google często ją aktualizuje, dodając nowe. Teraz trafi do niej kolejna, przydatna nowość.

Limity prędkości w Google Maps także na polskich drogach

Ostatnia nowość zwiększa funkcjonalność Map Google dla użytkowników z Polski. Przyda się do sprawdzenia, jaka dozwolona prędkość obowiązuje na drodze, którą jedziemy.

Mapy Google wyświetlą ograniczenia prędkości na polskich drogach.

Zmiana nie trafiła jeszcze do wszystkich – Google stopniowo wprowadza nową aktualizację dla kolejnych użytkowników. Możemy więc przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości wszyscy Polacy i osoby poruszające się po polskich drogach poznają obowiązujące limity prędkości.

Opcja jest bardzo przydatna, na przykład jeśli nie jesteśmy pewni co do tego, jak szybko można w danym miejscu jechać. Ograniczenia prędkości w danym miejscu pojawią się również na ekranach Android Auto i Apple CarPlay. Wcześniej taką opcję dawały m.in. nawigacje Yanosik, Waze, czy domyślna aplikacja w iPhone.

Mapy Google

Chwilowe problemy z widocznością limitów prędkości?

Wszystko wskazuje na to, że Google dopiero testuje możliwość wprowadzenia tej funkcjonalności. Część użytkowników donosi, że limity prędkości były widoczne przez jakiś czas, a następnie zniknęły. Najpewniej twórcy Mapy Google wciąż pracują nad ostateczną, w pełni funkcjonalną i stabilną wersją.

Czy jest jakiś sposób, aby pobrać aktualizację wyświetlającą limity prędkości w Mapach Google? Niestety nie. Jeśli jeszcze nie masz dostępu do tej funkcji, trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.