Mapy Google – aktualizacja usprawniła wyszukiwanie i sterowanie głosem

15.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Mapy Google – aktualizacja usprawniła wyszukiwanie i sterowanie głosem
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie da się ukryć, że Mapy Google są jedną z najczęściej używanych nawigacji. Używają ich piesi, rowerzyści oraz kierowcy. Jednym z minusów dotychczasowej wersji aplikacji na urządzenia z Androidem było niedopracowane wyszukiwanie głosowe. Co prawda mogliśmy w ten sposób podać nazwę miejsca docelowego, funkcja działała jednak dość topornie. Po aktualizacji wiele się jednak zmieniło.

Mapy Google zintegrowane z Asystentem Google

W najnowszej wersji Map Google za wyszukiwanie głosowe odpowiada znany nam dobrze mechanizm. Zaczerpnięto go z Asystenta Google. Obsługa głosowa stała się nie tylko znacznie szybsza. Jest też teraz nieco bardziej inteligentna. Aż trudno uwierzyć, że Google aż tak długo czekało na wprowadzenie posiadanego już przecież narzędzia do Map.

Ustawienie celu nawigacji, dodatkowych preferencji, czy wyszukiwanie punktów wzdłuż trasy jest teraz wygodne i bardzo sprawne. Bez trudu możemy poprosić o znalezienie stacji benzynowej, restauracji lub hotelu. Użytkownicy aut elektrycznych mogą też wyznaczać trasę z uwzględnieniem obecności ładowarek.

Kiedy wszyscy użytkownicy dostaną aktualizację?

Usprawnione wyszukiwanie głosowe pojawiło się w Mapach Google w wersji 11.90. Nowa wersja dostarczana jest stopniowo do kolejnych grup użytkowników. Możemy więc śmiało założyć, że niebawem trafi na wszystkie urządzenia z Androidem.

Aktualizacja Map Google

Link do pobrania najnowszej dostępnej aktualnie wersji Map Google (Sklep Google Play).

Mapy Google coraz bardziej sprawne i… ekologiczne!

Amerykański koncern stale rozwija swoje usługi, w tym Mapy Google. Wśród wprowadzonych dotychczas zmian część nastawiona jest na wykorzystanie sztucznej inteligencji (np. nowy sposób wprowadzania głosowego). Niektóre aktualizacje wprowadzają natomiast proekologiczne dodatki, jak wyszukiwanie trasy, dzięki której samochód spali mniej paliwa.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.