Mandalorian i Baby Yoda powracają na oficjalnym zwiastunie 3 sezonu. Kiedy premiera?

17.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Mandalorian i Baby Yoda powracają na oficjalnym zwiastunie 3 sezonu. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serial Mandalorian okazał się prawdziwym hitem uniwersum Star Wars. Nie dziwi więc fakt, że informacja o nadciągającej premierze jego 3 sezonu nawarstwiła pytania wokół produkcji i spekulacje co do jej kształtu. Myśli polskich widzów krążą jednak wokół zasadniczego pytania – gdzie oglądać Mandalorianina? O co chodzi w serialu? Kiedy 3 sezon Mandalorianina doczeka się swojej premiery? Kogo zobaczymy na ekranie i dlaczego nie wszystkich? Zapraszamy do lektury.

O czym jest serial The Mandalorian?

The Mandalorian to pierwszy aktorski serial, będący częścią uniwersum Gwiezdnych Wojen, który zorientowano wokół losów jednego z najsłynniejszych w swojej branży, mandaloriańskich Łowców Nagród – Dina Djarina.

Czas akcji Mandalorian osadzono kilka lat po wydarzeniach, znanych widzom z Powrotu Jedi. Imperium Galaktyczne upadło, Najwyższy Porządek nie zdążył się zaś jeszcze narodzić.

the mandalorian

W takich okolicznościach razem z naszym bohaterem lądujemy na Zewnętrznych Rubieżach. Jego dalsze losy zdefiniuje poznanie niepozornego stworka o potężnych mocach – Grogu – bliżej znanego widzom jako Baby Yoda. Od teraz na przestrzeni 1. i 2. sezonu Mandalorianina to ochrona i odnalezienie rodziny malucha będą głównym celem Mando.

3 sezon Mandalorian – fabuła i zwiastun (uwaga na spoilery!)

Czego możemy zaś oczekiwać od 3. części serii The Mandalorian? Warto obejrzeć pierwszy teaser 3 sezonu, ale ostrzegamy, przed możliwymi spoilerami (zwłaszcza, jeśli jeszcze nie obejrzeliśmy dotychczasowych odcinków).

Pojawił się już również pełny zwiastun 3 sezonu serialu, który polecamy obejrzeć wyłącznie osobom, które nie boją się spoilerów fabularnych. Din Djarin powraca na rodzinną planetę Mandalore, a jego losy przetną się znów zarówno z jego sprzymierzeńcami, jak i najgroźniejszymi przeciwnikami, których do tej pory napotkał na swojej drodze. Pojawią się również rycerze Jedi i nie mogło zabraknąć uroczego Grogu.

Obsada serialu The Mandalorian

Do tej pory obsada The Mandalorian prezentowała się następująco:

 • Pedro Pascal – Mandalorianin / Din Djarin,
 • Gina Carano – Carasynthia „Cara” Dune,
 • Giancarlo Esposito – Moff Gideon,
 • Carl Weathers – Greef Karga,
 • Nick Nolte – Kuiil (głos),
 • Misty Rosas – Kuiil / Żabia pani,
 • Temuera Morrison – Boba Fett / Zamaskowana postać,
 • Werner Herzog – Klient,
 • Emily Swallow – Płatnerz,
 • Taika Waititi – IG-11 (głos),
 • Rio Hackford – IG-11,
 • Katee Sackhoff – Bo-Katan Kryze,
 • Sasha Banks – Koska Reeves,
 • John Leguizamo – Gor Koresh (głos),
 • Wing Tao Chao – Gubernator Wing.

Kto z nich powróci wraz z premierą 3. sezonu Mandalorianina? Możemy być raczej spokojni co do losów Pedro Pascala (możemy go obejrzeć również w hitowym serialu The Last of Us), Kate Sackhoff oraz Giancarla Esposita, którzy prawdopodobnie rozwiną wątki swoich postaci.

Z równie dużą dozą pewności możemy jednocześnie wykluczyć pojawienie się na ekranie Giny Carano, którą wyłączono z prac nad przyszłymi produkcjami Lucasfilm. A wszystko za sprawą pewnego, obraźliwego posta w mediach społecznościowych.

Dyrektor generalny Walt Disney Company – Bob Chapek – wypowiadając się w tej sprawie, stwierdził:

Nie widzę, żeby Disney określał się jako lewicowy lub prawicowy, ale zamiast tego opowiadał się za wartościami. Wartościami, które są uniwersalne. Wartościami związanymi z szacunkiem. Wartościami przyzwoitości. Wartościami uczciwości i wartościami integracji.

Co za tym idzie, trudno na tę chwilę stwierdzić, czy w nowych odcinkach The Mandalorian zobaczymy postać Cary Diune.

Gdzie można oglądać Mandalorianina?

Poszukujący odpowiedzi na pytanie, gdzie oglądać Mandalorianina, mogą odetchnąć. Serial dostępny jest bowiem w ramach platformy Disney+ obecnej w Polsce od czerwca 2022 roku.

Kiedy serial miał swoją premierę, sytuacja wyglądała nieco inaczej, gdyż Disney+ nie można było oficjalnie oglądać w naszym kraju. Aby skorzystać z usług platformy, zmuszeni byliśmy omijać ograniczenia geograficzne z pomocą sieci VPN.

Kiedy premiera 3. sezonu Mandalorianina?

Z dobrych wieści, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, serial trafi na Disney+ już niedługo.

Oficjalna data premiery 3 sezonu The Mandalorian ustalona została na 1 marca 2023 roku.

Spin-offy Mandalorianina

Mandalorianin z Gwiezdnych Wojen doczekał się też własnego spin-offu. Mowa o Księdze Boby Feta, której oficjalny opis brzmi:

Legendarny łowca nagród Boba Fett i najemniczka Fennec Shand przybywają na pustynną planetę Tatooine, w celu przejęcia władzy nad terenami rządzonymi niegdyś przez Jabbę Hutta i jego syndykat.

Równolegle zapowiedziano również dwa inne tytuły: Ahsoka oraz Rangers of the New Republic. Premiera pierwszego z nich planowana jest na 2023 rok. Odnośnie zaś do losów drugiego, Kathleen Kennedy – szefowa Lucasfilm – wypowiedziała się następująco, rozwiewając tym samym nadzieje na kolejny tytuł w uniwersum Star Wars:

Nigdy nie napisaliśmy żadnego scenariusza ani niczego w tym rodzaju. Część z naszych pomysłów wpleciemy w kolejne odcinki Mandalorianina i jego iteracji, jestem tego pewna.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.