Search icon

Mamy kolejny polski hit na Netflix – serial Królowa z Andrzejem Sewerynem

24.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Mamy kolejny polski hit na Netflix – serial Królowa z Andrzejem Sewerynem
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polski serial Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli głównej jest już dostępny na Netfliksie i budzi niemałe zainteresowanie. O czym opowiada i czego można się po nim spodziewać? Rzućmy okiem na nowy tytuł. 

Królowa – o czym opowiada nowy serial Netflixa?

Królowa przybliża nam postać Sylwestra – paryskiego krawca i drag queen – który po 50 lat emigracji powraca w rodzinne strony. Podróż ta nie płynie jednak z jego tęsknoty za ojczyzną. Plany bohatera obejmowały bowiem emeryturę na południu Francji. Pewien powracający list skłonił go jednak do ich rewizji.

Co było na tyle przekonujące? Jak się okazuje, przesyłka skrywała dramatyczny apel wnuczki bohatera – Izy (Julia Chętnicka) – o udzielenie pomocy jej matce, a córce Sylwestra – Wioli (Maria Peszek).

Jak można się domyślać, powrót po latach będzie okazją do zderzenia się z porzuconą przeszłością i rodzinnymi zawiłościami. Oznacza on również konieczność konfrontacji z polską rzeczywistością niewielkiego górniczego miasteczka, którą w serialu ukazano na zasadzie kontrastów. 

I choć opis ten sugeruje raczej ciężki gatunkowo spektakl, Królowa w istocie jest pełną lekkości i uroku komedią. Komu zawdzięczamy ten pozytywny ton?

Serial Królowa – Andrzej Seweryn i Julia Chętnicka w ujmującym duecie

Motorem napędowym całej produkcji jest kreacja dwójki bohaterów, którzy, choć tak różni, potrafią odnaleźć między sobą niezwykłą nić porozumienia. Mowa Sylwestrze i Izie, której otwartość i bezpośredniość są w stanie poskromić lęki karmiące jej, zagubionego w nowej sytuacji, dziadka. 

Jakby nie patrzeć, i w Sylwestrze żyje barwny ptak, który pragnie rozwinąć swoje skrzydła. Aby tego dokonać, musi jednak zmierzyć się najpierw z (ukazanymi dość stereotypowo) lokalnymi uprzedzeniami i własną historią.

Koniec końców, tytuł ukazuje nam obrazek z pozytywnym przesłaniem, który wciąga i ujmuje. Cztery odcinki stają się zaś przyjemną, nieobciążającą podróżą z puentą, z której każdy może wynieść coś dla siebie. 

Królowa Netflixa jest już dostępna w ofercie serwisu. 

Źródło: Netflix

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.