„Mała syrenka” – hit Disneya na pierwszym zwiastunie. Kiedy premiera?

15.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Mała syrenka” – hit Disneya na pierwszym zwiastunie. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oscarowa noc dla jednych była zwieńczeniem ich pracy, dla innych – okazją do zaprezentowania jej pierwszych efektów. Wśród tych drugich znaleźli się twórcy nadchodzącego filmu aktorskiego Disneya – “Mała syrenka”. Debiutujący podczas gali pierwszy pełnowymiarowy zwiastun produkcji robi niemałe wrażenie. Co wiadomo o nowym filmie Disneya? Kiedy premiera? 

Mała syrenka – zwiastun nowego filmu Disneya już dostępny

Historia Disneya z 1989 roku na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena prezentuje się w swojej współczesnej odsłonie i wszystko wskazuje na to, że będzie to imponujący powrót – przynajmniej jeżeli chodzi o samą realizację. Udostępniony właśnie nowy zwiastun filmu “Mała syrenka” dowodzi bowiem, że twórcy nie oszczędzali na efektach specjalnych. Stanowią one ramy dla klasycznej opowieści o ciekawości świata i miłości na przekór przeciwnościom, zapowiedzianej słowami: 

»Mała Syrenka« to ukochana historia Ariel, pięknej i rezolutnej młodej syrenki, spragnionej przygód. Najmłodsza z córek króla Trytona i najbardziej buntownicza Ariel pragnie dowiedzieć się więcej o świecie poza morzem i, podczas wizyty na powierzchni, zakochuje się w dziarskim księciu Eryku. W obliczu zakazu jakichkolwiek kontaktów syren z ludźmi Ariel musi podążać za swoim sercem. Zawiera układ ze złą morską czarownicą Urszulą, który daje jej szansę na doświadczenie życia na lądzie, ale ostatecznie sprowadza na jej życie – i koronę jej ojca – niebezpieczeństwo. 

Pierwszy trailer filmu “Mała syrenka” pozwala zanurzyć się w podwodnym świecie głównej bohaterki i zobaczyć kluczowe dla tej historii momenty. Wraz z nimi na ekranie pojawiają się najważniejsze, baśniowe postaci: Arielka, Król Tryton, Książę Eric i złowieszcza Urszula.

Mała syrenka – obsada i twórcy 

W obsadzie filmu “Mała syrenka” zagoszczą m.in.:

  • Halle Bailey (“Grown-ish”) jako Ariel, 
  • Jonah Hauer-King (“O psie, który wrócił do domu”) jako książę Eric, 
  • Daveed Diggs (“Hamilton”) jako Sebastian, 
  • Noma Dumezweni (“Mary Poppins Returns”) jako królowa Selina,
  • Javier Bardem (“To nie jest kraj dla starych ludzi”) jako król Tryton,
  • oraz Melissa McCarthy (“Agentka”) jako Urszula.

Tytuł wyreżyserował Rob Marshall (“Chicago,” “Mary Poppins Returns”), bazując na scenariuszu autorstwa Jane Goldman (”Gwiezdny pył”, “Kingsman: Złoty krąg”) oraz Davida Magee’ego (“Życie Pi”, “Marzyciel”).

Kiedy premiera?

Polska data premiery filmu “Mała syrenka” została oznaczona na 26 maja 2023 roku. 

Źródło: Walt Disney Studios, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.