Mała Syrenka – jest data premiery na Disney+. Fani VOD musieli sporo poczekać

11.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Mała Syrenka – jest data premiery na Disney+. Fani VOD musieli sporo poczekać
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najnowszy aktorski film Disneya – “Mała Syrenka” – zmierza na Disney+. Znamy oficjalną datę premiery tytułu w VOD. Jest też nowy zwiastun i plakat. 

Mała Syrenka – data premiery na Disney+

Serwis Disney+ ujawnił oficjalną datę premiery “Małej Syrenki” w formacie VOD. Film z Halle Bailey w roli głównej trafi tam 6 września 2023 roku, zatem po 104 dniach od kinowego debiutu. 

Jest to drugi pod względem długości – po “Avatar: Istota wody” – czas oczekiwania na premierę w Disney+, co świadczy o wielkoekranowym sukcesie tytułu. Przypomnijmy, że zgromadził on na swoim koncie ponad 564 mln dolarów, podwajając w ten sposób swój budżet w wysokości 250 mln dolarów. 

“Mała Syrenka” na Disney+ dostępna będzie w rozdzielczości 4K, z systemem obrazu Dolby Vision i dźwiękiem w formacie Dolby Atmos (mowa o oryginalnej ścieżce dźwiękowej). Jeżeli jednak nie chcecie czekać do premiery w streamingu, już teraz możecie postawić na PVOD (Premium Video on Demand). Film zakupicie w serwisach, takich jak iTunes, Rakuten TV, MeGoGo i ofercie Amazon Prime Video

Przy okazji zapowiedzi premiery w Disney+ zaprezentowano widzom nowy zwiastun i plakat produkcji. Znajdziecie je poniżej: 

Mała Syrenka – fabuła

“Mała Syrenka” przenosi na ekran klasyczną baśń Hansa Christiana Andersena. Podążając za oficjalnym opisem produkcji:

»Mała Syrenka« to ukochana historia Ariel, pięknej i rezolutnej młodej syrenki, spragnionej przygód. Najmłodsza z córek króla Trytona i najbardziej buntownicza Ariel pragnie dowiedzieć się więcej o świecie poza morzem i, podczas wizyty na powierzchni, zakochuje się w dziarskim księciu Eryku. W obliczu zakazu jakichkolwiek kontaktów syren z ludźmi Ariel musi podążać za swoim sercem. Zawiera układ ze złą morską czarownicą Urszulą, który daje jej szansę na doświadczenie życia na lądzie, ale ostatecznie sprowadza na jej życie – i koronę jej ojca – niebezpieczeństwo. 

Obsada i twórcy 

W tytułową bohaterkę wcieliła się na ekranie Halle Bailey. W obsadzie znaleźli się również: Javier Bardem, Melissa McCarthy, Jonah Hauer-King, Jacob Tremblay, Awkwafina, Daveed Diggs, Jessica Alexander, Jude Akuwudike oraz Noma Dumezweni. 

Reżyserem filmu jest Rob Marshall (“Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, “Mary Poppins powraca”).

Źródło: twitter.com/disneyplus

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.