Maestro: Bradley Cooper idzie po Oscara. Jest zwiastun i data premiery na Netfliksie

26.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Maestro: Bradley Cooper idzie po Oscara. Jest zwiastun i data premiery na Netfliksie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix podzielił się z widzami zwiastunem swojej obiecującej premiery – “Maestro”. Produkcja biograficzna w reżyserii Bradleya Coopera pochyla się nad życiem i twórczością słynnego dyrygenta, Leonarda Bernsteina. 

Maestro – zwiastun filmu Coopera na Netflix 

Bradley Cooper wraca w świetnej formie i poczwórnej roli – reżysera, scenarzysty, producenta i pierwszoplanowego aktora filmu muzycznego “Maestro”. Tytuł wymieniany jest na liście kandydatów do przyszłorocznych Oscarów, a udostępniony właśnie zwiastun w niespełna trzech minutach dowodzi, że nie jest to przypadek. Podążając za oficjalnym opisem produkcji: 

Wyreżyserowany przez Bradleya Coopera »Maestro« to nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie. Film opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny.

Bernstein zasłynął jako wielki kompozytor, w którego dorobku znalazła się m.in. muzyka do broadwayowskiego “West Side Story” oraz „Na nabrzeżach” z Marlonem Brando. W źródłach poświęconych jego życiu osobistemu często pojawia się wątek homoseksualizmu artysty, który jednak pozostawał w związku małżeńskim z Felicią Montealegre Cohn i z którą miał troje dzieci. Jak zdradza zwiastun, wątek ten wybrzmiewa również na łamach nadchodzącej premiery. Możecie zobaczyć go poniżej:

Maestro – obsada i twórcy 

Jak wspominaliśmy, Bradley Cooper nie tylko wcielił się w Leonarda Bernsteina, ale także wyreżyserował, napisał i produkował film. W pracy nad scenariuszem miał okazję współpracować z Joshem Singerem (“Spotlight”, “Czwarta władza”, “Pierwszy człowiek”). Na liście producentów również nie zabrakło znamienitych nazwisk, a wśród nich: Stevena Spielberga, Todda Phillipsa i Martina Scorsesego. 

Obsadę filmu obok Coopera współtworzą: Carey Mulligan, Matt Bomer, Maya Hawke, Sarah Silverman, Josh Hamilton, Scott Ellis, Sam Nivola, Alexa Swinton i Miriam Shor.

Kiedy premiera?

“Maestro” miał swoją światową premierę we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Do wybranych kin trafi 22 listopada 2023 roku. Chwilę później, bo 20 grudnia wyląduje zaś w bibliotece Netflixa. 

Maestro: plakat

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.