MacGPT to wygodny sposób na korzystanie z ChatGPT na komputerach z macOS

07.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
MacGPT to wygodny sposób na korzystanie z ChatGPT na komputerach z macOS
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od kiedy firma OpenAI pokazała chatbota ChatGPT, wiele się o nim mówi. Narzędzie jest niezwykle użyteczne. Teraz mogą z niego skorzystać również właściciele komputerów Mac. Jak to zrobić?

Czym jest ChatGPT?

Na początku jeszcze jednak kilka słów wprowadzenia dla osób, które nie wiedzą co to w ogóle jest ChatGPT. Technologia ta pojawiła się w darmowej wersji w listopadzie 2022 roku. Ten inteligentny chatbot korzysta z najnowszych rozwiązań w zakresie uczenia maszynowego, rozumienia wpisywanych poleceń, tłumaczenia na wiele języków, czy wyszukiwania informacji w zasobach Internetu. Korzystając z chatbota można znacznie ułatwić sobie pracę – i to w wielu dziedzinach. Uczniowie i studenci coraz częściej używają go do pomocy przy odrabianiu prac domowych. Rozwiązanie pokazuje też swoje zalety twórcom treści, marketingowcom, czy specjalistom z zakresu SEO.

ChatGPT jest tak dobry, że wiele osób obawia się, że… straci przez niego pracę.

Prace przy tworzeniu modelu językowego ChatGPT wymagały wielkich środków. OpenAI skorzystało więc ze wsparcia Microsoftu, który przeznaczył na rozwój narzędzia miliardy dolarów. Teraz obie firmy współpracują ze sobą. Narzędzie bazujące na ChatGPT zostało wykorzystane w zaktualizowanej wersji przeglądarki Edge, w komunikatorze Skype, a także w wyszukiwarce MS Bing. Bing GPT pojawił się również w zaktualizowanej wersji Windowsa 11.

MacGPT
MacGPT

MacGPT – ChatGPT dla komputerów Apple

Dziś Apple nie ma własnego narzędzia podobnego do ChatGPT. Nie dochodzą też do nas wieści świadczące o trwających pracach w tym zakresie. Jeśli jednak korzystasz z komputera Mac, możesz zainstalować program MacGPT, który daje szybki i wygodny dostęp do czatbota.

MacGPT pozwala na podpięcie chatbota do systemu operacyjnego w komputerze Apple.

Aplikację stworzył Jordi Bruin. MacGPT jest niewielkim, prostym w użyciu programem. Wyglądem nawiązuje do środowiska Apple.

MacGPT
MacGPT

Jak dodać ChatGPT do MacOS?

To całkiem proste i sprowadza się do wykonania kilku kroków:

  • Najpierw należy pobrać aplikację MacGPT,
  • Aplikacja jest darmowa, ale można wesprzeć jego twórcę dowolnym datkiem,
  • Po zainstalowaniu aplikacji należy zalogować się na konto w ChatGPT (już istniejące lub można w tym miejscu stworzyć nowe),
  • Po uruchomieniu aplikacji otworzy się oddzielne okno, w którym można zacząć korzystać z ChatGPT.

Po otworzeniu okna MacGPT można rozpocząć rozmowę z inteligentnym asystentem. Co ważne, historia konwersacji i zapytań jest zapamiętywana, więc jeśli zalogujemy się do ChatGPT na innym urządzeniu, to wciąż będziemy mieli do niej dostęp.

Aplikacja MacGPT ma kilka ustawień ułatwiających korzystanie z niej:

  • przypisanie skrótu klawiszowego do szybkiego uruchamiania aplikacji,
  • dodanie ikony MacGPT do paska menu macOS (ikonka z obrazkiem mózgu),
  • zmiana wielkości okna czatbota,
  • ustawienie widoczności okna MacGPT „zawsze na wierzchu”.

To kolejny sposób na korzystanie z ChatGPT. Niedawno informowaliśmy o implementacji tego narzędzia do komunikatora Skype, przeglądarki Edge i wyszukiwarki Bing.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.