Możliwa rychła premiera komputerów MacBook Pro z układami M2 Pro oraz M2 Max

31.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Możliwa rychła premiera komputerów MacBook Pro z układami M2 Pro oraz M2 Max
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwsze modele MacBooków Pro z ekranami, których przekątna ma 14 i 16 cali długości pojawiły się w październiku 2021 roku, a firma Apple już intensywnie pracuje nad ich kolejną generacją. Takie informacje przekazał niedawno Mark Gurman z serwisu Bloomberg.

MacBook Pro z M2 Pro i M2 Max

Nowe komputery od Apple znajdują się obecnie w fazie testów i nie jest wykluczone, że ich premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Gurman nie jest jednak pewny konkretnej daty prezentacji tych urządzeń. Nastąpi to prawdopodobnie jesienią, ale ze względu na problemy w łańcuchu dostaw może się to stać później niż w przypadku poprzednich modeli.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że seryjna produkcja nowych MacBooków Pro rozpocznie się dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Układy M2 Pro oraz M2 Max prawdopodobnie wytwarzane będą w 5-nanometrowym procesie technologicznym, ale ich wydajność będzie wyższa w porównaniu do poprzedników. Apple zastosować ma bowiem bardziej zaawansowany proces, znany jako N5P. Układy serii M1 produkowane były z wykorzystaniem technologii N5.

MacBook Pro 14 cali

Nowe czipy mają mieć większą liczbę rdzeni CPU oraz GPU, a także będą w stanie obsługiwać więcej pamięci RAM.

Warto dodać, że według dotychczasowych doniesień nowe modele MacBooków Pro wyglądem nie będą różnic się od obecnie dostępnej generacji.

Źródła: PowerOn by Mark Gurman, MacRumors, Grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.