Search icon

Możliwa rychła premiera komputerów MacBook Pro z układami M2 Pro oraz M2 Max

31.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Możliwa rychła premiera komputerów MacBook Pro z układami M2 Pro oraz M2 Max
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwsze modele MacBooków Pro z ekranami, których przekątna ma 14 i 16 cali długości pojawiły się w październiku 2021 roku, a firma Apple już intensywnie pracuje nad ich kolejną generacją. Takie informacje przekazał niedawno Mark Gurman z serwisu Bloomberg.

MacBook Pro z M2 Pro i M2 Max

Nowe komputery od Apple znajdują się obecnie w fazie testów i nie jest wykluczone, że ich premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Gurman nie jest jednak pewny konkretnej daty prezentacji tych urządzeń. Nastąpi to prawdopodobnie jesienią, ale ze względu na problemy w łańcuchu dostaw może się to stać później niż w przypadku poprzednich modeli.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że seryjna produkcja nowych MacBooków Pro rozpocznie się dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Układy M2 Pro oraz M2 Max prawdopodobnie wytwarzane będą w 5-nanometrowym procesie technologicznym, ale ich wydajność będzie wyższa w porównaniu do poprzedników. Apple zastosować ma bowiem bardziej zaawansowany proces, znany jako N5P. Układy serii M1 produkowane były z wykorzystaniem technologii N5.

MacBook Pro 14 cali

Nowe czipy mają mieć większą liczbę rdzeni CPU oraz GPU, a także będą w stanie obsługiwać więcej pamięci RAM.

Warto dodać, że według dotychczasowych doniesień nowe modele MacBooków Pro wyglądem nie będą różnic się od obecnie dostępnej generacji.

Co pokazało nam Apple na jesiennej konferencji?
Wszystkie premiery Apple pokazane na jesiennej konferencji Far Out

Źródła: PowerOn by Mark Gurman, MacRumors, Grafiki: Apple

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.