MacBing: ta niewielka aplikacja pozwoli korzystać z Bing Chat na komputerach Mac

22.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
MacBing: ta niewielka aplikacja pozwoli korzystać z Bing Chat na komputerach Mac
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

MacBing to przydatna aplikacja przeznaczona na komputery Apple z systemem operacyjnym macOS. Pozwoli skorzystać z możliwości, jakie daje Bing Chat, ale bez instalacji przeglądarki Microsoft Edge.

Jak skorzystać z Bing Chat na sprzęcie z systemem macOS?

Bing Chat jest coraz popularniejszą, choć wciąż dość nową usługą Microsoftu. Łączy możliwości wyszukiwarki internetowej i inteligentnego chatbota. Jeśli słysząc „chatbot” przychodzi Ci na myśl ChatGPT – to dobre skojarzenie. Bing Chat działa w oparciu o podobny model językowy i można powiedzieć, że jest ChatemGPT zintegrowanym w MS Bing.

Do korzystania z narzędzia do niedawna niezbędna była instalacja przeglądarki Edge. Usługa jest też dostępna w Windowsie 11 po jednej z ostatnich aktualizacji. Aplikacja Bing jest również dostępna do pobrania na smartfony i tablety z systemami Android lub iOS.

MacBing dodaje narzędzie Bing Chat do komputerów Apple z systemem macOS.

W teorii Bing Chat można uruchomić z poziomu niemal każdej przeglądarki internetowej. Wystarczy po prostu wejść na stronę bing.com. Niestety, możliwość użycia sztucznej inteligencji Microsoftu jest blokowana przez Safari – przeglądarkę na komputerach i laptopach Apple. Można to jednak zmienić, wchodząc w ustawienia Safari.

  • Bing AI w Safari uruchomimy w zakładce „Zaawansowane”.
  • Wybieramy tam opcję „Pokazuj menu programowanie na pasku menu”.
  • Wtedy wchodzimy na stronę wyszukiwarki Bing i wybieramy z menu „Programowanie” opcję „Agent użytkownika”.
  • Zaznaczamy tam Microsoft Edge, by ominąć blokadę przeglądarki Safari.
Bing Chat

MacBing – AI Microsoftu w komputerze Apple

Uruchomienie Bing AI w przeglądarce internetowej Safari jest możliwe w opisany wyżej sposób. Można też skorzystać z aplikacji MacBing. Tworzył ją developer odpowiedzialny wcześniej za MacGPT. Podobnie jak wtedy, prosta aplikacja dodaje inteligentnego chatbota do systemu macOS. Tym razem nie jest to jednak ChatGPT, a Bing Chat, pracujący na modelu językowym GPT-4 (nowszym, niż stosowany w darmowym ChatGPT).

Aplikacja MacBing jest darmowa i zajmuje zaledwie 1,6 MB pamięci. Można ją pobrać z tej strony.

MacBing

Pierwsze uruchomienie wiąże się z logowaniem do konta Microsoftu. Musi być to konto z dostępem do Bing Chat. Dziś usługa jest jeszcze w fazie testów. Jeśli nie masz więc do niej dostępu, możesz zapisać się na listę oczekujących.

MacBing-a uruchomimy jako niewielki program otwierający się w oknie. Wywołamy go z paska menu w prawym, górnym rogu ekranu systemu. Użytkownik może zmienić wymiar okna MacBing, dostajemy też możliwość opcji, aby okno zawsze były wyświetlane na górze.

Jakie funkcje ma MacBing?

MacBing kopiuje funkcje dostępne w Bing Chat. Mamy więc możliwość rozmowy z modelem językowym. MacBing pokaże też statystyki stron internetowych, może stworzyć podsumowanie artykułu, a także pomaga w redagowaniu treści.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.