Luther: Zmrok – pełen akcji zwiastun i data premiery filmowej odsłony Luthera ujawnione!

16.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Luther: Zmrok – pełen akcji zwiastun i data premiery filmowej odsłony Luthera ujawnione!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiastun filmu “Luther: Zmrok” – kontynuacji serialu kryminalnego “Luther” – właśnie ujrzał światło dzienne. Co zdradza na temat nadchodzącej nowości Netflixa? Kiedy premiera w serwisie Netflix?

Luther: Zmrok – zwiastun

Opublikowany niedawno zwiastun “Luther: Zmrok” nie tylko zdradza oś fabularną nadchodzącej premiery filmowej, ale również oficjalnie potwierdza, kiedy możemy się jej spodziewać. 

Przypomnijmy, że tytuł rozwija historię ukazaną na łamach 5 sezonów brytyjskiej serii kryminalnej pt. “Luther”. Thriller opowie o starciu między skompromitowanym detektywem, Johnem Lutherem (Idris Elba) oraz jego niedocenionym wcześniej wrogiem i sadystycznym cyberprzestępcą – Davidem Robeyem (Andy Serkis). Ten ostatni terroryzuje społeczeństwo, wykorzystując jego strach przed inwigilacją. 

luther zmrok netflix

O jego naturze najlepiej świadczą słowa samego Serkisa, który nie pała nadmierną sympatią do własnej postaci: 

Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz, prawie chciałem go wyrzucić do kosza i wziąć prysznic. Chyba od dawna nie trafiłem na coś równie mrocznego – stwierdził aktor.

Czoła postanawia stawić mu niesławny Luther, decydując się na ucieczkę z więzienia i ostateczne wyrównanie dawnych rachunków. Namiastki tych wydarzeń dostarcza zwiastun “Luther: Zmrok”, który znajdziecie poniżej: 

Luther: Zmrok – obsada i twórcy

W głównego bohatera filmu “Luther: Zmrok” ponownie wcielił się Idris Elba (“Luther”, “Legion samobójców: The Suicide Squad”, “Prawo ulicy”). Po drugiej stronie barykady znalazł się zaś Andy Serkis (“Geneza planety małp”, “Batman”, “Władca pierścieni”). W obsadzie zobaczycie także Ruth Wilson, Cynthię Erivo oraz Dermota Crowleya.

Tytuł wyreżyserował Jamie Payne, stojący również za 5. sezonem serialu “Luther”. Scenariusz jest z kolei dziełem Neila Crossa – twórcy i scenarzysty serii.

luther zmrok plakat

Kiedy premiera filmu?

“Luther: Zmrok” zadebiutuje w serwisie Netflix 10 marca 2023 roku. Wcześniej, 24 lutego film trafi zaś do wybranych kin.

Źródło: Netflix, Total Film

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.