Search icon

Coraz bliżej premiera 3 sezonu „Lupin”. Co już wiadomo o kontynuacji?

08.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Coraz bliżej premiera 3 sezonu „Lupin”. Co już wiadomo o kontynuacji?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dżentelmen włamywacz w osobie Assane’a Diopa oczarował widownię na całym świecie. Nic zresztą dziwnego – niemała część jego ofiar chętnie przyłączyłaby się do tego fanklubu. Tym bardziej ucieszy Was zapewne fakt, że współczesny Arsène Lupin raz jeszcze będzie miał okazję okraść Was (nie bez przyjemności po obu stronach) z czasu spędzonego przed ekranem. Jak bowiem głosi komunikat Netfliksa, “Lupin powróci z 3. częścią”. Kiedy jednak to się stanie i czego możemy spodziewać się tym razem? Odpowiadamy poniżej.

O czym jest serial Lupin?

Serial “Lupin” swój tytuł zaczerpnął od postaci wykreowanej przez Maurice’a Leblanca – Arsène’a Lupina. Wbrew domysłom, jakie wysnuć można, sugerując się tym odwołaniem, nie jest to jednak próba adaptacji literackiej odsłony losów dżentelmena-włamywacza. Stał się on bowiem jedynie (i aż!) inspiracją dla kierunku obranego przez głównego bohatera tej historii.

A jest nim Assane Diop (w tej roli Omar Sy) – Francuz, syn imigranta z Senegalu, który, podobnie jak jego idol, ma wiele, dyktowanych potrzebą chwili tożsamości. To jednak coś więcej niż infantylne przebieranki – i nie chodzi jedynie o mistrzostwo w tym fachu naszego bohatera.

Bo choć Assane na pierwszy rzut oka może zdawać się nieokiełznanym i pogubionym w życiu lekkoduchem, w tle krok po kroku realizuje skrzętnie zaplanowaną misję.

W części otwierającej serię była nią zemsta na Hubercie Pellegrinim (w tej roli Hervé Pierre) – wpływowym przedsiębiorcy, który niegdyś storpedował nie tylko dobre imię ojca Assane’a (Babakara), ale też jego samego jako człowieka. Jak będzie tym razem? Dowiemy się wraz z premierą 3. części “Lupin”.

Obsada serialu Lupin

Mimo wielości swoich wcieleń niepodważalnie pierwsze skrzypce w “Lupin” gra Assane we własnej osobie, a wraz z nim odtwórca tej roli – Omar Sy. Znany z tytułów, takich jak “Nietykalni” czy “Jutro będziemy szczęśliwi” aktor nie kryje swojego przywiązania do roli, co zresztą widać na ekranie. Dał temu wyraz w jednym z wywiadów słowami:

Myślę, że Lupin jest idealną rolą dla aktora – możesz z nim zrobić, cokolwiek zechcesz. Możesz być dramatyczny, zabawny, beztroski, czarujący, mądry… Do tego ta akcja.

Oprócz protagonisty na ekranie do tej pory gościli również m.in.:

 • Ludivine Sagnier – Claire
 • Mamadou Haidara – młody Assane
 • Fargass Assandé – Babakar
 • Hervé Pierre – Hubert Pellegrini
 • Vincent Garanger – Dumont
 • Clotilde Hesme – Juliette Pellegrini
 • Antoine Gouy – Benjamin Ferel
 • Shirine Boutella – Por. Sofia Belkacem
 • Adama Niane – Leonard
 • Johann Dionnet – młody Gabriel Dumont
 • Soufiane Guerrab – Youssef Guedira
 • Vincent Londez – Kpt. Romain Laugier
 • Xavier Lemaître – Thibault Du Quenoy
 • François Creton – Etienne Comet
 • Karim Lasmi – Mirko
 • Eric Paul – Monsieur Philippe Bouchard
 • Mohamed Nouar – Ibrahim
 • Nicole Garcia – Madame Anne Pellegrini
 • Lea Bonneau – młoda Juliette Pellegrini
 • Etan Simon – Raoul
 • Adrian Valli De Villebonne – młody Benjamin Ferel.

Gdzie można oglądać Lupin?

Ci, którzy dali się już wciągnąć w sieć intryg naszego bohatera, z pewnością znają odpowiedź na to pytanie. Niewtajemniczonych kierujemy zaś na trop, prowadzący wprost do biblioteki Netfliksa. “Lupin” 1 i 2 już tam na Was czekają, a niebawem… no właśnie, kiedy nowy sezon “Lupin”?

lupin serial

Kiedy premiera 3. części Lupin?

Do tej pory duet reżyserski w składzie: George Kay i François Uzan zechciał podzielić się z nami dwoma częściami serialu “Lupin”. Kluczowe jest w tym przypadku pojęcie części, gdyż w odniesieniu do tego tytułu zastosowano całkiem popularny na Netfliksie zabieg, polegający na podziale sezonu na pół.

Premiery odbyły się więc kolejno 8 stycznia oraz 11 czerwca 2021 roku. Widzowie po niemal półrocznym oczekiwaniu otrzymali w ten sposób w sumie 10 odcinków, trwających po ok. 40-50 minut.

Ich cierpliwość doceniono, oszczędzając niepewności co do dalszych losów współczesnego Arsène’a Lupina. Netflix już w dniu premiery drugiej części potwierdził bowiem, że nadchodzi jej kontynuacja. Wraz z tą chwilą wśród fanów zawrzało od spekulacji, które nie ucichły… aż do chwili obecnej.

arsen lupin - premiera 2022

Próbując udzielić odpowiedzi na pytanie, kiedy nowy sezon „Lupin” zagości na małych ekranach, musimy polegać na kilku informacjach, jakimi zechciano się z nami podzielić.

I tak, 18 listopada 2021 roku sieć poruszył wpis odtwórcy głównej roli (któremu wtórowała zresztą sama platforma), informujący o tym, że zdjęcia do 3. części “Lupin” właśnie wystartowały.

Od tego czasu nie pojawiły się żadne oficjalne informacje co do konkretnej daty premiery. Mimo to hipotezy co do tego, ile odcinków części 3. “Lupin” zaplanowano, mogą rzucić nowe światło na tę kwestię.

Jeżeli bowiem twórcy planują zachować konsekwencję względem dotychczasowych działań, powinniśmy spodziewać się okrojonej, a co za tym idzie, mniej czasochłonnej w realizacji odsłony “Lupin”. Wskazuje na to zresztą sam komunikat Netfliksa, który mówi o nadchodzącej części – nie o całym sezonie produkcji

To jednak, co wiemy na tę chwilę na pewno, to fakt, że premierę zaplanowano na rok 2022. “Lupin 3” zapowiedział w ten sposób sam George Kay w wywiadzie, udzielonym dla Radio Times. Wszystko wskazuje więc na to, że Arsène Lupin już wkrótce powróci. Jeśli będzie zaś równie czarujący, co zwykle, wybaczymy mu ten czas niepewności, zanim zdążymy się zorientować.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.