Luminar AI – edytor graficzny do pobrania za darmo

23.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Luminar AI – edytor graficzny do pobrania za darmo
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wśród programów, które instalujemy na nowym komputerze (lub po formatowaniu dysku/przywróceniu systemu do ustawień początkowych) nierzadko znajduje się program do obróbki grafiki. Wśród programów tego typu nie brakuje aplikacji zupełnie darmowych. Taki właśnie jest Luminar AI. Program celuje w nieco mniej zaawansowanych użytkowników, którym niepotrzebne są skomplikowane, utrudniające obsługę funkcje.

Luminar AI – darmowy program do obróbki zdjęć

Program Luminar AI przeznaczony jest do instalacji na komputerach. To aplikacja do obróbki grafiki, obrazków i zdjęć. Po pobraniu i instalacji Luminar AI zobaczymy przejrzysty interfejs. Choć jest intuicyjny w obsłudze, nie brakuje nim funkcji przydatnych funkcji, np. poprawa zdjęć odbywa się poprzez przesuwanie suwaków przypisanych do konkretnych opcji.

Pełna wersja Luminar AI dostęna za darmo

Jeszcze do niedawna Luminar AI był darmowy tylko w niepełnej wersji demonstracyjnej. Obecnie bez trudu znajdziemy jednak promocję, która pozwala przejść do pełnej wersji.

Odbywa się to zupełnie za darmo, bez konieczności wprowadzania danych swojej karty płatniczej. Do rejestracji aplikacji musimy natomiast podać swój adres e-mail, imię i nazwisko. Wymagane jest też zaakceptowanie regulaminu i zaznaczenie zgód.

Zalety i wady Luminar AI

Twórcą aplikacji jest Skylum Software. Luminar AI, jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany z myślą o wsparciu użytkowników sztuczną inteligencją. Dzięki temu możemy liczyć na niezłe efekty obróbki zdjęć. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznej wiedzy. Zapewne wiele osób uzna, że najlepsze efekty podczas obróbki i retuszu zdjęć osiągalne są w takich programach, jak Lightroom lub Photoshop. Pamiętajmy jednak, że wymagają one sporej wiedzy i są kosztowne w zakupie. Bez wątpienia intuicyjna obsługa i proste działania dające bardzo dobre efekty to największy atut tego programu graficznego. Niestety, takie możliwości nie będą dostępne dla wszystkich.

Wygląda na to, że jedyną wadą Luminar AI są dość wysokie wymagania sprzętowe.

Wsparcie sztucznej inteligencji wymaga sporej wydajności komputera, na którym uruchamiamy Luminar AI. Minimalne wymagania to procesor Intel Core i5 (lub podobny: AMD DRyzen 5, Apple M1) oraz 8 GB RAM. W większości nowych komputerów takie podzespoły są dziś dość popularne, jednak przy starszym sprzęcie Luminar AI może nie działać poprawnie.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.