Loki i Echo – data premiery na Disney+. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

17.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Loki i Echo – data premiery na Disney+. Trzeba uzbroić się w cierpliwość
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Piąta faza MCU rozwija się w najlepsze, czego dowodem są dwie kolejne zapowiedzi premier na łamach serwisu Disney+. Na platformę zmierzają już Loki i Echo. Data premiery z pewnością rozczaruje jednak wielu fanów Marvela. Na nadciągające nowości trzeba będzie sporo poczekać.

Loki i Echo – data premiery na Disney+ 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Loki i Echo rozwijają V fazę MCU, w ramach tzw. Sagi Multiwersum. Nie tak dawno otworzył ją debiut kinowy Ant-Man i Osa: Kwantomania; na początku maja swoją premierę miała zaś 3. odsłona Strażników Galaktyki

Po ogłoszeniu daty premiery dwóch następnych tytułów w ramach tego segmentu filmowego uniwersum – Tajnej inwazji, którą zobaczymy 21 czerwca oraz Marvels, który zagości na salach kinowych 10 listopada – przyszła pora na kolejne. Loki i Echo (spin-off serialu Hawkeye) mają już swoje oficjalne daty premiery!

Te wyznaczono odpowiednio na 6 października, kiedy to na Disney+ znajdziecie pierwsze odcinki 2. sezonu serialu Loki oraz 29 listopada, będącego dniem publikacji wszystkich odcinków nowej serii Echo

Jak widać, popularność tego pierwszego przełożyła się na strategiczny krok platformy w kierunku stopniowej publikacji nowych odcinków. Z kolei wszyscy, którym przypadnie do gustu nowy tytuł w uniwersum Marvela, będą mogli postawić na bezkompromisowy binge-watching – śladem widzów serwisu Netflix

Nie zmienia to jednak faktu, że obydwie premiery są mocno oddalone w czasie – wbrew pierwotnym planom, zgodnie z którymi 2. sezon serialu Loki miał dołączyć do biblioteki serwisu jeszcze wiosną tego roku. 

Loki i Echo – obsada i twórcy 

W obsadzie 2. sezonu serialu Loki pojawią się m.in.: Tom Hiddleston, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino, Eugene Cordero oraz Ke Huy Quan. Reżyserami tytułu są Justin Benson (Endless, Moon Knight) i Aaron Moorhead (Endless).

W Echo jako Maya Lopez powróci zaś Alaqua Cox. Na ekranie partnerują jej m.in. Zahn McClarnon, Vincent D’Onofrio, Charlie Cox, Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Cody Lightning i Graham Greene. Serial wyreżyserowali Sydney Freeland (Chirurdzy) oraz Catriona Mckenzie (Sposób na morderstwo, Riverdale).

Źródło: Marvel 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.