Lokalny przewodnik Google – jak nim zostać? Jak zdobywać punkty?
Opnie innych użytkowników są cennym źródłem informacji, zwłaszcza jeśli mówimy o nich w kontekście Internetu. Pozwalają wstępnie ocenić, czy dany lokal albo usługa spełni nasze oczekiwania, a dzięki temu często unikniemy przykrych rozczarowań. Właśnie takie zadanie ma lokalny przewodnik Google – dzieli się informacjami i wystawia oceny. Pewnie zastanawiacie się, jak nim zostać? Udzielimy Wam kilku cennych wskazówek.
- Kim są lokalni przewodnicy Google?
- Jak zostać przewodnikiem Google?
- Jak zdobyć punkty i odznaki w programie?
- Dlaczego warto być lokalnym przewodnikiem Google?
Kim są lokalni przewodnicy Google?
Internet jest świetną bazą informacji, jednak czasem trudno odsiać te prawdziwe od fałszywych. To oczywiste, że firmy mają o sobie dobrą opinię, ale czy zgadzają się z nią klienci? Jak sprawdzić, czy w wybranym lokalu gastronomicznym serwują dobre jedzenie? Skąd możemy wiedzieć, że warto skorzystać z usług konkretnego przedsiębiorcy?
Lokalni przewodnicy tworzą globalną społeczność odkrywców. Wskazują interesujące miejsca i dzielą się swoimi wrażeniami. Za aktywność otrzymują punkty, zdobywają nowe poziomy i nagrody. Osoby uczestniczące w programie mają też dostęp do Forum Lokalnych Przewodników, na którym mogą dzielić się doświadczeniami, nawiązywać znajomości i publikować opinie.
Co ważne, przewodnicy Google są wiarygodnym źródłem informacji. Użytkownicy, którzy naruszają obowiązujące zasady (fałszowanie opinii, kradzież zdjęć, pomówienia) zostają usunięci z programu.
Jak zostać przewodnikiem Google?
Na początek garść praktycznych informacji. Lokalnym przewodnikiem może zostać każdy, pod warunkiem, że jest osobą prywatną. Opinie wystawione przez firmy nie wliczają się do zdobywania kolejnych poziomów. Lokalny przewodnik to także osoba, która ukończyła 16 lat i ma aktywne konto Google.
Jeśli spełniasz powyższe wymagania, możesz przejść do procesu rejestracji w programie.
- Wejdź na stronę https://www.google.com/localguides/signup?hl=pl
- Podaj miejsce zamieszkania i zaakceptuj zasady programu.
- Gratulacje. Jesteś oficjalnym członkiem programu Lokalni Przewodnicy Google.
Teraz nadszedł czas na szybkie zapoznanie się z możliwościami. Po lewej stronie znajduje się panel z dodatkowymi opcjami. Dzięki niemu między innymi:
- sprawdzimy aktualny poziom,
- podejrzymy wystawione opinie,
- dodamy zdjęcia,
- zasugerujemy zmiany w mapach,
- sprawdzimy oś czasu,
- udostępnimy bieżącą lokalizację,
- stworzymy dowolną listę miejsc.
Jak zdobywać punkty i odznaki w programie?
Dołączenie do programu to nie wszystko, bo przewodnik Google może zdobywać punkty, kolejne poziomy i plakietki, a nawet otrzymać nagrody. Im bardziej aktywnym przewodnikiem jesteś, tym szybciej wspinasz się po szczeblach kariery i zyskujesz dostęp do kolejnych możliwości.
Punkty w programie przewodnik Google
Punkty przyznawane są za każdą aktywność, jaką wykonają lokalni przewodnicy. Opinie nie są, wbrew pozorom, najbardziej premiowanym działaniem. Lista nagradzanych aktywności jest całkiem pokaźna.
Trzeba też dodać, że przyznane punkty można stracić. Wprowadzenie informacji, które naruszają politykę treści Google skutkuje odebraniem punktów.
Poziomy, jakie może zdobyć lokalny przewodnik Google
Punkty regularnie gromadzone w programie przekładają się na zdobywanie kolejnych poziomów. Jest ich aż 10, ale aby zasłużyć na najwyższy, trzeba się faktycznie postarać. Potrzebujemy aż 100 000 punktów, by zyskać najwyższą rangę. Zakładając, że wystawiamy opinie dłuższe niż 200 znaków, dodajemy jedno zdjęcie i ocenę, musimy zgromadzić 3847 takich aktywności, aby zyskać 10. poziom.
Plakietki lokalnego przewodnika Google
Oprócz wspomnianych punktów i poziomów lokalni przewodnicy mogą zyskać specjalną plakietę, która będzie wyświetlać się przy każdej wystawionej opinii. Plakietki wiążą się bezpośrednio z poziomami. Na pierwszych trzech nie zdobywamy żadnej, dopiero po osiągnięciu czwartego poziomu zobaczymy to wyróżnienie. Każda plakieta przypisana do danego poziomu jest inna.
Nagrody dla przewodników Google
Jeśli wyróżnienie waszych opinii jako lokalnych przewodników i plakietka nie są wystarczającym powodem, by wziąć udział w programie, być może większą motywacją będą nagrody? Niektórzy lokalni przewodnicy mogą liczyć na zaproszenia do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Google. Na część z nich można nawet wybrać się z osobą towarzyszącą.
Dlaczego warto być lokalnym przewodnikiem Google?
Mamy już listę korzyści, jakie daje przystąpienie do programu, więc przyszedł czas, by zastanowić się, czy warto w nim uczestniczyć. Przewodnik Google, który wystawia opinię, na pewno wyróżnia się wśród innych. Na pewno jest też zdecydowanie bardziej wiarygodny niż “przeciętny” użytkownik. Jego zdanie jest ważne i cenione przez osoby poszukujące prawdziwych informacji. W zasadzie można powiedzieć, że lokalny przewodnik ma bardzo dużą moc opiniotwórczą.
Pomijając te najbardziej oczywiste korzyści, warto też mieć na uwadze, że dzisiaj coraz trudniej znaleźć rzetelne opinie. W sieci nie brakuje osób trudzących się marketingiem szeptanych i firm, które z ich usług chętnie korzystają.
Jasne, można mówić o kwestii subiektywności, że są gusta i guściki, ale to nie zmienia faktu, że łapiemy pewien punkt zaczepienia.
Lokalny przewodnik nie dostaje wynagrodzenia za trud włożony w pracę, a przynajmniej nie w formie przelewu na konto. Nie zapominajmy, że jedną z nagród jest udział w imprezach, co pewnie większość osób uzna za znacznie większą korzyść niż plakietka przy imieniu. Nie zmienia to faktu, że główną motywacją przewodnika powinna być chęć pomocy innym.
Czy w obliczu wymienionych zysków warto się angażować? Jeśli chętnie dzielimy się swoją opinią, odwiedzamy sporo ciekawych miejsc i lokali, to warto, bo dlaczego by nie? Nic nie tracimy, rejestracja jest praktycznie bezproblemowa, za to możemy coś zyskać.
Może Cię zainteresować:
- Szukasz tanich noclegów? Te aplikacje musisz mieć
- Revolut Stays – łatwa rezerwacja wakacji i cashback na Twoje konto
- Zamawiaj jedzenie na dowóz. Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia
- Zgubiłeś się w lesie i nie masz zasięgu? Dzięki tym wskazówkom wrócisz do samochodu
- Zwiedzanie z aplikacją – w Polsce, Europie i na świecie