Google Play kończy 10 lat i dostaje nowe logo

27.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Play kończy 10 lat i dostaje nowe logo
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od uruchomienia usługi Google Play minęło właśnie 10 lat. Przez ten czas skorzystało z niej dwa i pół miliarda użytkowników z ponad 190 państw. O stałe zwiększanie się liczby aplikacji gier i innych cyfrowych treści dba ponad dwa miliony twórców i programistów współpracujących z Google. Z okazji okrągłej rocznicy pojawiło się nowe logo Google Play.

Nowe logo Google Play na 10-lecie

Zmiana logo Google Play ma na celu lepsze dopasowanie do kolorystyki pozostałych usług firmy. To między innymi Google Chrome, którego barwy też niedawno doczekały się liftingu. Zmiana jest jednak kosmetyczna, wielu użytkowników z pewnością miałoby trudności w dostrzeżeniu różnic.

Kształt logo Google Play nieznacznie się zmienił. Główna różnica to nieco bardziej stonowane kolory.

Kosmetyczne zmiany w logo Google Play
Bez zestawienia ze sobą starego i nowego logo Google Play ciężko dostrzec różnicę.

To nie koniec zmian. W związku z dziesięcioleciem istnienia Google Play twórcy oferują premię do punktów Google Play. Za zakupy możesz teraz otrzymać dziesięć razy więcej punktów. Dotyczy to większości produktów w aplikacji Google Play. Należy wcześniej aktywować premię punktów.

Google Play – nieodłączna część systemu Android

Korzystając z systemu operacyjnego Android, Google Play jest niemal niezbędną usługą. To stąd możemy bowiem pobierać, instalować aplikacje i gry na nasze smartfony, tablety, czy smart TV. W ramach zasobów Google Play znajdują się też programy telewizyjne, filmy, muzyka, audiobooki, książki, a nawet magazyny i czasopisma.

Poprzednikami Google Play były dwie usługi: Android Market (funkcjonujący od 2008 roku) oraz Google Music (od 2011 roku). Google Play zastąpiło je w 2012 roku, a data uruchomienia to 8 marca. W Polsce Google Play pojawiło się 12 kwietnia 2012 roku.

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.