Lipowo. Zmowa milczenia – zwiastun nowego polskiego kryminału od Playera

20.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lipowo. Zmowa milczenia – zwiastun nowego polskiego kryminału od Playera
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na platformę Player.pl zmierza nowy serial oryginalny pt. „Lipowo. Zmowa milczenia”. To kryminał obyczajowy, osadzony w kontekstach lokalnych wierzeń i zabobonów. Jaka tajemnica kryje się pod ich powierzchnią? Zobaczcie 1. zwiastun.

Lipowo. Zmowa milczenia – zwiastun od Player.pl

“Lipowo. Zmowa milczenia” to serial inspirowany powieścią Katarzyny Puzyńskiej pt. “Motylek”, będącą pierwszą częścią sagi o mieszkańcach Lipowa. Wraz z nim przeniesiecie się do tytułowego, małego miasteczka, skąpanego w grze pozorów. Stanowią one fasadę dla piętrzących się od lat tajemnic, związanych z miejscowymi wierzeniami. Wyraźnie wybrzmiewa tu dychotomia pomiędzy światami chrześcijańskim i pogańskim, które trudno przeniknąć komuś z zewnątrz. Przynajmniej do czasu. 

Pewnego dnia do hermetycznej społeczności przybywa Weronika Nowakowska (Julia Kijowska) – pisarka, która ucieka od zgiełku miasta w poszukiwaniu spokoju. W jego miejsce odnajduje jednak tragedię – ginie bowiem siostra z tamtejszego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. 

Zaangażowanie “nowej” sprawia, że szef lokalnej policji, Daniel Podgórski (Piotr Pacek), postanawia wtajemniczyć ją w kulisy sprawy – wbrew sprzeciwom ze strony otoczenia. Każdy kolejny dzień odkrywa przed nią nowe sekrety; sedno leży jednak znacznie głębiej i jest pilnie strzeżone przez lokalsów. Jedynym sposobem, aby do niego dotrzeć, jest przełamanie zmowy milczenia. Tymczasem okazuje się, że również główna bohaterka skrywa własne tajemnice… 

Zobaczcie pierwszy zwiastun produkcji: 

Lipowo. Zmowa milczenia – obsada i twórcy 

Podczas premiery “Lipowo. Zmowa milczenia” zobaczycie m.in. Julię Kijowską, Piotra Packa, Olafa Lubaszenkę, Eryka Kulma Jr., Agnieszkę Suchorę, Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Sztabińskiego, Beatę Kawkę, Julię Konarską, Antoniego Sztabę, Dorotę Kolak oraz Jana Wieczorkowskiego.

Autorami scenariusza są Milena Korolczuk, Bartosz Janiszewski i Michał Godzic, pracujący pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Tytuł wyreżyserował Łukasz Ostalski (“Matka”, “Nowy świat”, “O mnie się nie martw”).

Kiedy premiera?

“Lipowo. Zmowa milczenia” zadebiutuje w Playerze 18 sierpnia 2023 roku pierwszym z ośmiu odcinków. Kolejne będą dołączać do niego w tygodniowych odstępach.

Źródło: Player.pl

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.