Gdzie oglądać Ligę Mistrzów? Transmisje TV i online

09.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie oglądać Ligę Mistrzów? Transmisje TV i online
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Szacuje się, że rozgrywki piłkarskie śledzi aż cztery miliardy ludzi. Największą oglądalnością cieszą się wydarzenia takie jak Liga Mistrzów. Rozgrywki te od lat gromadzą przed telewizorami miliony fanów. Dlatego też podpowiadamy, na jakich kanałach będzie można śledzić rozgrywki takie jak Liga Mistrzów, gdzie oglądać mecze oraz czy da się to zrobić za darmo.

Kto ma prawa do transmisji Ligi Mistrzów w Polsce?

Liga Mistrzów, czyli Champions League, to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych rozgrywek na całym świecie. Nic więc dziwnego, że co roku gromadzą one przed telewizorami miliony kibiców. Tylko w Polsce finał sezonu 2021/2022 obejrzało ponad 2,6 miliona ludzi! To jednak stanowi niewielki procent widzów, jakich Liga Mistrzów ściągnęła przed ekrany na wszystkich kontynentach. Transmisje na żywo z meczów, jakie odbyły się w ramach rozgrywek, można było również oglądać w Polsce.

liga mistrzów

Prawa do transmisji Ligi Mistrzów w Polsce zdobyła w 2021 r. Telewizja Polsat i to właśnie ona będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów przez kilka kolejnych sezonów, aż do połowy 2024 r. Tym samym fani tych rozgrywek będą mogli oglądać swoje ulubione mecze na kanale Polsat Sport Premium.

Na mocy zakupionej koncesji na transmisję Ligi Mistrzów UEFA, Telewizja Polsat wyemituje aż 138 meczów – i to w ciągu jednego sezonu! Ponadto Telewizja Polsat pokaże również wiele innych rozgrywek, w tym Superpuchar Europy i rozgrywki Młodzieżowej Ligi Mistrzów, do których emisji Polsat zdobył prawa.

Wygląda więc na to, że fani piłki nożnej nie będą mogli się nudzić. Dlatego też warto rozważyć zakup Polsat Box Go, który jest najnowszym serwisem VOD. Telewizja Polsat przygotowała bowiem mecze, zarówno w telewizji, jak i internecie. 

Czy można oglądać Ligę Mistrzów za darmo?

Wyniki meczów Ligi Mistrzów oraz innych rozgrywek można śledzić na bieżąco na wielu stronach i portalach internetowych. Coraz bardziej popularne stają się również aplikacje z wynikami sportowymi na żywo. Czy jednak możliwe jest oglądanie meczów Ligi Mistrzów za darmo?

Liga Mistrzów: gdzie oglądać za darmo?

 1. Polsat Box Go jest najnowszą platformą streamingową Telewizji Polsat. To właśnie tam transmitowane będę w internecie mecze Champions League, Ligi Europy, a nawet i Ligi Konferencji.
 2. Tak jak wcześniej Canal+, tak i Polsat ma także zamiar udzielać sublicencji Telewizji Polskiej, co sprawi, że w dalszym ciągu wiele meczów można będzie oglądać w otwartych kanałach. Oznacza to więc możliwość oglądania ich za darmo, np. w TVP Sport za pomocą aplikacji mobilnej, która jest dostępna na urządzenia Android, iOS oraz Smart TV.
 3. Warto zaznaczyć, że sublicencja udostępniona TVP pozwala wyłącznie na transmisję jednego środowego meczu.
 4. Mecze Ligi Mistrzów można będzie obejrzeć także na platformie Canal+ Online, a dokładniej mówiąc w pakiecie kanałów Polsat Sport Premium i Eleven Sports, które można wykupić już za kilkanaście złotych. Transmisje meczów Champions League w Canal+online można oglądać zarówno na komputerach PC, smartfonach, tabletach, jak i na telewizorach (np. Samsung Smart TV, Apple TV itd.). Mecze Ligi Mistrzów można bowiem odtworzyć za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej oraz TV. 

Finał LM 2023 – gdzie oglądać?

Najważniejszy mecz sezonu piłkarskich rozgrywek klubowych w Europie rozegrany został w sobotę 10 czerwca 2023 roku o godzinie 21:00 w Stambule. Zmierzyły się w nim Manchester City i Inter Mediolan.

Finał Ligi Mistrzów 2022/23 był transmitowany:

 • w telewizji: TVP 2, Polsat, TVP Sport, Polsat Sport Premium 1
 • w internecie: pilot WP, sport.tvp.pl, Polsat Box Go (posiadając odpowiedni pakiet).
liga mistrzów - gdzie oglądać za darmo

Gdzie w telewizji można oglądać Ligę Mistrzów?

Transmisja meczów Ligi Mistrzów na żywo można będzie obejrzeć w TV na kilku różnych kanałach. Jakich?

 • kanał Polsat Sport Premium 1,
 • kanał Polsat Sport Premium 2,
 • dodatkowe transmisje z meczów Champions League zostaną udostępnione na czterech kanałach Polsatu Sport Premium,
 • ze względu na posiadanie sublicencji Telewizja Polska będzie mogła wyświetlić na antenie TVP1 tylko jeden środowy mecz z każdej kolejki fazy grupowej oraz fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ponadto Telewizja Polska będzie mogła wyświetlić także finał tego wydarzenia sportowego.
 • w wersji internetowej na Polsat Box Go.

Gdzie warto oglądać Ligę Mistrzów? TV vs Internet

Jeszcze kilkanaście lat temu oglądanie meczów piłkarskich było możliwe jedynie za pomocą telewizora i wielkich stacji telewizyjnych jak Canal+, Telewizja Polska czy Polsat. Obecnie jednak technologia pozwala na to, by wyjść poza te ramy i obejrzeć mecz nie tylko na komputerze, ale i na telefonie czy tablecie. Tu pojawia się jednak pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze?

gdzie oglądać ligę mistrzów

Zacznijmy od tego, że obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Transmisja w telewizji nie wymaga dobrego połączenia z internetem, dzięki czemu słaby sygnał nie wywoła zacinania się obrazu lub dźwięku. Z kolei oglądanie meczów w sieci daje wielbicielom piłki nożnej większą swobodę, co do wyboru meczów. Takie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza w restauracjach, barach i knajpach, które transmitują mecze.

Zdaniem wielu tradycjonalistów jedynym słusznym wyborem z tej sytuacji jest oglądanie meczów za pośrednictwem telewizji. Biorąc jednak pod uwagę, że współczesne media przenoszą się do internetu – to samo dzieje się z transmisjami meczów piłkarskich oraz wielu innych dyscyplin sportowych. Z kolei ta opcja trafia w gusta zwłaszcza młodych odbiorców i kibiców piłki nożnej.

Dzięki polskim platformom streamingowym europejskie rozgrywki klubowe w końcu stają się dostępne online, co zwiększa zainteresowanie sportem. Istnieje jednak ryzyko, że niektóre rozgrywki przestaną być dostępne do oglądania w otwartych kanałach, co będzie prowadziło do zwiększenia opłat za oglądanie sportu, a zwłaszcza meczów rozgrywanych w ramach popularnych lig. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.