LG w końcu odświeża system smart TV. Niestety webOS 23 trafi tylko do nowych telewizorów

19.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
LG w końcu odświeża system smart TV. Niestety webOS 23 trafi tylko do nowych telewizorów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas nawet nowe telewizory smart LG posiadały dość przestarzały interfejs. Wszystko zmienia się wraz z wprowadzeniem webOS 23 dla najnowszych smart TV. Korzystanie z inteligentnych funkcji i obsługa telewizora mają być dzięki temu bardziej intuicyjne, a telewizory LG otrzymają nowe funkcje.

Smart TV LG z systemem webOS 23

System operacyjny w smart TV jest tak ważny, jak w smartfonie czy komputerze. To jeden z głównych elementów specyfikacji, na który klienci zwracają uwagę przy wyborze nowego urządzenia. Obecnie sprzedawane telewizory LG mają system wprowadzony w 2021 roku. Już wtedy nie zbierał zbyt dobrych opinii.

Wadą webOS w telewizorach LG były wyświetlane użytkownikowi reklamy partnerów.

Cóż, najwyraźniej producent telewizora szukał sposobu na dodatkowy zarobek już po sprzedaniu sprzętu. Niestety, w webOS 23 też zobaczymy reklamy oraz system rekomendacji. Na pocieszenie dostaniemy jednak sprawniej działający ekran główny. Menu zostało odświeżone i ma działać szybciej, także dzięki nowemu procesorowi w modelach telewizorów na 2023 rok.

webOS 23 w telewizorach LG smart TV
webOS 23 w telewizorach LG smart TV

Jakie zmiany w webOS23?

Działanie menu oparte jest o „karuzelę”, którą przewijamy na boki. W dolnej części ekranu mamy szereg skrótów do ulubionych aplikacji – możemy je dostosować do własnych preferencji.

Gdy przewiniemy menu w dół, trafimy na rekomendacje i reklamy patentów LG. Tam mamy też zakładki kierujące do oferty serwisów VOD – Amazon Prime Video, Disney+, Netflix i innych. Lista dostępnych aplikacji niestety jest ograniczona do firm współpracujących z koreańskim koncernem.

Wygląd ekranu głównego można dostosować dla kilku użytkowników.

Użytkownicy mogą ustawić swoje awatary, a menu ma dość dużo dodatkowych opcji do zmiany. Całkiem przydatny może być też system powiadomień. Dowiemy się dzięki niemu o dostępności nowych treści, czy aktualizacji.

Wsparcie dla Matter

Ważną zmianą jest wprowadzenie dla telewizorów LG z 2023 roku (z oprogramowaniem webOS 23) wsparcia dla Matter. To nowy standard inteligentnej łączności, przy którym pracowały takie marki, jak L G,Samsung, Apple, Google i Amazon. Matter pozwoli na podłączenie innego urządzania przy pomocy LG ThinkQ (aplikacja m.in. na smartfony), co pozwoli na sterowanie Smart Hub-em w telewizorze z webOS 23.

Niestety, najnowszy system operacyjny webOS 23 nie będzie dostępny dla starszych telewizorów LG.

Może zainteresują Cię także inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.