Search icon

„Lewandowski – Nieznany” – dokument o Robercie Lewandowskim już wkrótce na Amazon Prime Video

02.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Lewandowski – Nieznany” – dokument o Robercie Lewandowskim już wkrótce na Amazon Prime Video
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Lewandowski – Nieznany” to tytuł nadchodzącej, dokumentalnej nowości od serwisu Amazon Prime Video, poświęconej osobie najsłynniejszego piłkarza biało-czerwonych – Roberta Lewandowskiego. O czym opowie pierwsza polska produkcja oryginalna platformy? 

„Lewandowski – Nieznany” – film dokumentalny o Robercie Lewandowskim

Lewandowski niewątpliwie jest postacią. Mimo to do tej pory nie doczekał się jeszcze własnego filmu dokumentalnego. Pojawiały się co prawda produkcje z jego udziałem (“FC Barcelona, nowa era”, “Kosmiczny wykop”); tym razem będziemy mieć jednak do czynienia z pełnoprawnym portretem piłkarza, nakreślonym przez niego samego i ludzi z jego najbliższego otoczenia.

Lewandowski – Nieznany. O czym opowie film?

Film ujawnia wyjątkową drogę, jaką przebył młody człowiek z małego miasta w Polsce, aby stać się jednym z najlepszych napastników swoich czasów, jak również pokazuje zmianę jego sposobu myślenia i to, jak przekroczył granice futbolu swoimi występami na boisku i zachowaniem poza nim. Dokument przedstawia wiele aspektów życia Lewandowskiego, w tym jego młode lata, miłość do rodziny i przyjaciół, a także jego niezachwianą etykę pracy, poświęcenie oraz wzloty i upadki towarzyszące mu w drodze do sukcesu zawodowego.

Premiera “Lewandowski – Nieznany” będzie okazją do spojrzenia na nieujawnione wcześniej materiały archiwalne. Nie zabraknie też komentarzy osób związanych z branżą i Robertem osobiście, w tym: Thierry’ego Henry’ego, Xaviego Hernandeza, Jürgena Kloppa oraz Zbigniewa Bońka. To jednak tło tej pięknej, sportowej historii w oczach Lewego zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan:

Film opowiada o ludziach, trenerach, kolegach, ale przede wszystkim o bliskich mi osobach, rodzinie i przyjaciołach, którzy stanowią ważną część mojej kariery, towarzysząc mi nie tylko w chwilach radości, ale także wspierając mnie w trudnych momentach

– zdradził sportowiec. 

Lewandowski – Nieznany na Amazon Prime Video

Kiedy premiera na Amazon Prime?

Dokument “Lewandowski – Nieznany” zadebiutuje w serwisie 31 marca tego roku. Jego reżyseria jest zasługą Macieja Kowalczuka. Za produkcję odpowiada zaś Papaya Films. 

Źródło: Amazon Prime Video

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.