Nowy tablet Lenovo Yoga Paper z ekranem E-Ink 10,3″

18.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy tablet Lenovo Yoga Paper z ekranem E-Ink 10,3″
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jednocześnie z rozwojem smartfonów i tabletów, producenci skupiają się na coraz lepszych urządzeniach innego typu. Przykładem mogą być tablety z wyświetlaczem E-Ink. Z roku na rok dostają kolejne funkcjonalności i są bardziej praktyczne. Jednym z takich urządzeń jest Lenovo Yoga Paper. Sprzęt posiada spory ekran i charakteryzuje się niesłychanie niskim poborem energii. Za wszystko odpowiada technologia wykonania wyświetlacza E-Ink.

Lenovo Yoga Paper to nietypowy tablet

Zwykle wyświetlacze wykonane w technologii E-Ink spotykamy w czytnikach e-book. Charakteryzuje je bardzo dobra czytelność. Przeglądanie treści na takim ekranie nie męczy wzroku. Dużym plusem jest też energooszczędność tego rozwiązania. Chiński producent zdecydował się jednak na użycie tego rozwiązania nie w czytniku e-książek, a w tablecie.

Pierwsze informacje na temat Lenovo Yoga Paper pojawiły się w serwisie Weibo.

Mamy też kilka pierwszych zdjęć urządzenia. Wynika z nich, że sprawdzi się doskonale w parze z rysikiem. Możemy w ten sposób wykonywać rysunki, szkice, czy zapisywać notatki.

Tablet z ekranem e-ink Lenovo Yoga Paper

Urządzenie jest wyjątkowo smukłe. Ma zaledwie 5.5 milimetra grubości. Producent zadbał o kompatybilność z urządzeniami pracującymi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Ładowanie baterii odbywa się tu przy pomocy złącza USB typu C.

Dobry ekran i jeszcze lepszy rysik

Ekran zastosowany w urządzeniu to 10,3-calowy Digital Paper, wykonany w technologii e-ink. Posiada przyjemne, naturalne podświetlenie. Dostosowuje się do warunków panujących w otoczeniu. Powinien być więc czytelny w każdej sytuacji.

Lenovo Yoga Paper

Zgodnie z zapewnieniami producenta, rysik ma być wyjątkowo precyzyjny. Podczas pisania będziemy mieć wrażenie dotykania prawdziwego papieru. Rysik jest bardzo czuły. Rozróżnia aż 4096 sposobów nacisku. Pod tym względem urządzenie przypomina raczej zawodowy tablet graficzny, nie czytnik e-book lub zwykły tablet. Kiedy nie jest potrzebny, możemy umieścić rysik w specjalnym miejscu w bocznej części obudowy.

Ile kosztuje tablet Lenovo Yoga Paper?

Najtańsza odmiana została wyposażona w 4 GB RAM i dysk o pojemności 64 GB. Obecnie tablet z e-papierowym ekranem jest dostępny na rodzimym rynku chińskim. Producent wycenił go na niecałe 3000 juanów, co przekłada się na około 1900 złotych. Nie wiemy jeszcze, czy sprzęt trafi do Polski.

Z pewnością nie jest to urządzenie, które może zastąpić tradycyjny tablet, czy czytnik e-booków. Dla osób szukających ściśle określonych możliwości może być jednak bardzo dobrym wyborem.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.