Lenovo ThinkPhone ma być pierwszym smartfonem w rodzinie ThinkPadów. Warto na niego czekać?

24.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lenovo ThinkPhone ma być pierwszym smartfonem w rodzinie ThinkPadów. Warto na niego czekać?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lenovo ThinkPad to ceniona seria laptopów. Cechuje się sporą wytrzymałością, mnóstwem ergonomicznych udogodnień i nieco biznesowym przeznaczeniem. Podobne cechy mają charakteryzować najnowszy telefon Lenovo, który być może pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Lenovo ThinkPhone z pewnością znalazłby wielu klientów, choć informacje na jego temat są dziś jeszcze nieoficjalne.

Lenovo pracuje nad smartfonem ThinkPad?

Smartfon ThinkPad – jeśli byłby tak udany, jak notebooki z tej serii, mógłby okazać się prawdziwym hitem. Pogłoski na ten temat pojawiły się w serwisie 91mobiles za sprawą Evana Blassa. Leakster znany jest z publikowania doniesień, które w przeszłości niejednokrotnie się potwierdzały. Czy tak będzie i tym razem?

Na opublikowanym renderze niskiej jakości widzimy charakterystyczne logo ThinkPad na obudowie smartfona.

Evan Blass informuje też o identycznym oznaczeniu kodowym (XT-2309) jak Motorola Edge Bronco – smartfon zapowiadany jest na 2023 rok. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – Motorola jest marką należącą do Lenovo. Rebranding jest natomiast zjawiskiem bardzo popularnym w smartfonach.

lenovo thinphone czy motorola branco
Źródło: 91mobiles

Czy Lenovo ThinkPhone to Motorola Bronco?

Jeśli rzeczywiście smartfon ThinkPad jest lekko zmienionym modelem Motorola Bronco, to… bardzo dobrze! Według zapowiedzi najnowsza Motorola ma posiadać flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Wiemy też o trzech obiektywach tylnego aparatu: 50 MP + 13 MP (szeroki kąt) + 2 MP (do pomiaru głębi ostrości).

Czego jeszcze możemy się spodziewać po smartfonie Lenovo ThinkPad? Z pewnością znajdziemy tam obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów. Warto też dodać, że smartfony Lenovo i Motoroli już dziś mają całkiem funkcjonalny tryb pulpitu Android. Po podłączeniu bezprzewodowej klawiatury i myszki moglibyśmy więc zmienić nasz smartfon w całkiem funkcjonalny, niewielki komputer.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.