Pierwszy tablet z procesorem Mediatek Dimensity 9000. Zapowiedź Lenovo Tab Extreme

03.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pierwszy tablet z procesorem Mediatek Dimensity 9000. Zapowiedź Lenovo Tab Extreme
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzięki wpisom w specyfikacji Google Play Console poznaliśmy garść szczegółów najnowszego tabletu Lenovo. Lenovo Tab Extreme zapowiada się naprawdę wybornie. Najważniejszym punktem jego specyfikacji jest procesor. MediaTek Dimensity 9000 to jeden z najmocniejszych układów dostępnych na rynku. Mając go na pokładzie, ekstremalnie szybki tablet Lenovo mógłby stać się najwydajniejszym takim urządzeniem z systemem Android.

Lenovo Tab Extreme z procesorem Dimensity 9000

Wiele testów potwierdzało już, że MediaTek Dimensity 9000 jest wydajniejszym procesorem od Snapdragona 8 Gen 1. Śmiało można więc powiedzieć, że to obecnie flagowy chipset dla urządzeń mobilnych. Nie zmienia tego nawet fakt premiery drugiej generacji Snapdragona 8 oraz odmiany Mediateka Dimensity 9000+.

MediaTek Dimensity 9000 jest pierwszym procesorem, który osiągnął w benchmarku AnTuTu wynik ponad 1 mln punktów.

Lenovo Tab Extreme z procesorem Dimensity 9000
Procesor MediaTek Dimensity 9000 – jeden z najszybszych układów na rynku.

Lenovo Tab Extreme zostanie tym samym najwydajniejszym tabletem z Androidem na rynku. Jednocześnie będzie pierwszym urządzeniem tego typu z tak mocnym procesorem. Jeżeli wcześniej na rynek nie trafi tablet Google Pixel, Lenovo Tab Extreme ma szansę jako pierwszy dostać system operacyjny Android 13.

Znamy część specyfikacji Lenovo Tab Extreme

Urządzenie czeka jeszcze na swoją oficjalną premierę, nie znamy więc pełnej specyfikacji. Wiemy natomiast, że tablet-mocarz otrzyma 8 GB RAM i ekran z rozdzielczością aż 3000 x 1876 pikseli. Możemy się spodziewać, że zostanie wykonany w technologii AMOLED i zapewni możliwość odświeżania z częstotliwością 120 Hz lub więcej. Jak na flagowy tablet przystało, możemy spodziewać się tu zestawu wielu głośników z Dolby Atmos, czy szybkiego ładowania.

Kiedy premiera Lenovo Tab Extreme?

Data premiery tabletu jeszcze nie jest znana, ale wszystko wskazuje na to, że można się go spodziewać w pierwszej połowie 2023 roku.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.