Lenovo Legion Y700 to nowy tablet dla graczy. Czy zagrozi iPadowi?

23.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lenovo Legion Y700 to nowy tablet dla graczy. Czy zagrozi iPadowi?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tablety dla graczy nie są zbyt popularnym rodzajem sprzętu. Może się to zmienić wraz z premierą nowego urządzenia w ofercie Lenovo. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów lub laptopów dla graczy, gamingowy tablet posiada świetny ekran, wydajne podzespoły i sporo wbudowanej pamięci. Lenovo Legion Y700 ma wszystkie te cechy.

Lenovo Legion Y700 – poznaliśmy specyfikację tabletu dla graczy

To, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności to rewelacyjny ekran. Wyświetlacz w tablecie dla graczy Lenovo to LCD o przekątnej 8,8″ i rozdzielczości 2K. Obraz będzie odświeżany z częstotliwością 120 Hz, a o jego jakość dba wsparcie dla HDR 10 i Dolby Vision. Warstwa dotykowa jest czuła – jej odświeżanie to aż 240 Hz.

Lenovo Legion Y700 tablet do gier
Lenovo Legion Y700

Wydajne podzespoły to procesor Qualcomm Snapdragon 870, a także 12 GB szybkiej pamięci RAM LP DDR5. Tablet Lenovo Legion Y700 posiada 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1. Możliwość wielogodzinnego grania ma natomiast zapewnić bateria o pojemności 6550 mAh. Naładujemy ją z mocą 45 W.

Multimedialne dodatki w tablecie dla graczy

Ten gamingowy tablet o dość kompaktowych wymiarach może być niezłą alternatywą dla iPada Mini. Zarówno z przodu, jak i tyłu znajdują się kamery z pojedynczymi obiektywami. O odpowiednie doznania dźwiękowe zadbają głośniki stereo sygnowane przez JBL.

tablet do gier Lenovo Legion Y700

Tym samym Lenovo powiększa listę swoich gamingowych urządzeń. Nowy tablet wkrótce można także uzupełnić o smartfon dla graczy (Lenovo Legion Y90) oraz laptopy Lenovo Legion Y700P i Y900P. Te ostatnie posiadają procesory Intel 12-tej generacji oraz wspaniałą kartę graficzną RTX 3070 Ti. Premiera tabletu dla graczy w Chinach odbędzie się 28 lutego 2022 roku. Wtedy poznamy także cenę nowego tabletu.

Zobacz także inne artykuły o sprzęcie dla graczy

Fot. Yanshan pai (Weibo)

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.