Brie Larson prowadzi „Lekcje chemii” i feminizmu w nowym serialu Apple TV+. Zwiastun

21.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Brie Larson prowadzi „Lekcje chemii” i feminizmu w nowym serialu Apple TV+. Zwiastun
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Apple TV+ zmierza nowy, feministyczny serial kostiumowy z Brie Larson w roli głównej – “Lekcje chemii”. Pierwszy zwiastun jest już dostępny. 

Lekcje chemii – zwiastun nowego serialu Apple TV+

Biblioteka Apple TV+ jeszcze w tym roku wzbogaci się o nową produkcję w odcinkach o zdecydowanie feministycznym wydźwięku. Mowa o serialu “Lekcje chemii”, przenoszącym na ekran powieść Bonnie Garmus o tym samym tytule. 

Jego bohaterką jest Elizabeth Zott (Larson) – żyjąca w latach 50. kobieta, marząca o karierze naukowej. W świecie zdominowanym przez mężczyzn trudno jednak o społeczną akceptację dla jej planów. 

Kiedy zachodzi w ciążę, zostaje wyrzucona z laboratorium. Aby przechytrzyć tłamszący ją system, przyjmuje ofertę pracy jako prowadząca w kulinarnym programie telewizyjnym i uczy amerykańskie gospodynie czegoś więcej niż domowych receptur. 

Pierwszy zwiastun serialu jest już dostępny. Znajdziecie go poniżej:

Lekcje chemii – obsada i twórcy 

Gwiazdą produkcji jest Brie Larson (“Kapitan Marvel”, “Marvels”, “Pokój”). W obsadzie znaleźli się również: Lewis Pullman, Aja Naomi King, Stephanie Koenig, Patrick Walker, Thomas Mann, Kevin Sussman oraz Beau Bridges.

Serial stworzył Lee Eisenberg (“Little America”, “Jury Duty”, “WeCrashed: upadek start-upu”).

Kiedy premiera?

Seria zadebiutuje w bibliotece platformy 13 października tego roku dwoma pierwszymi odcinkami. Kolejne będą dołączać do nich w tygodniowych odstępach.

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.