Łatwiejsze sterowanie funkcjami inteligentnego domu – zmiany w aplikacji Google Home
Nowości w Google Home w dużej mierze obejmują sferę wizualną. Zmiany objęły główne okno i interfejs do obsługi Smart Home. Zobacz, jak zmieniła się aplikacja do sterowania inteligentnymi urządzaniami domowymi.
Google Home – nowoczesny sposób na obsługę domowego sprzętu
Google Home jest środowiskiem łączącym ze sobą wiele domowych urządzeń. Sterowanie nimi odbywa się przy użyciu aplikacji, na przykład z poziomu smartfona. Wszystkie podłączone do domowej sieci sprzęty można obsługiwać w bardzo prosty sposób, a nasz telefon staje się pewnego rodzaju wielofunkcyjnym pilotem.
Google Home w dużym stopniu ułatwia zarządzanie inteligentnymi urządzeniami w domu: od głośników i telewizora po oświetlenie i rolety.
Jakie urządzenia mogą być obsługiwane przez Google Home? Najbardziej oczywiste z nich to inteligentne głośniki, telewizory smart, czy słuchawki. Lista obsługiwanych sprzętów jest jednak znacznie dłuższa, obejmuje grzejniki, lodówki, pralki, oświetlenie, a nawet zamki w drzwiach i rolety. Do zarządzania wszystkimi z nich służy aplikacja, która właśnie doczekała się sporych zmian.
Zmiany w Google Home – obsługa smart domu jest teraz jeszcze łatwiejsza!
Nowy wygląd aplikacji Google Home pojawia się wraz z aktualizacją do wersji 2.49. Dotychczasowe duże ikony podłączonych do sieci urządzeń, którymi mogliśmy sterować, teraz zastępują prostokątne kafelki. Dzięki zaokrąglonym narożnikom całość wygląda bardzo nowocześnie.
Interaktywne kafelki pozwalają na sterowanie urządzeniami przy użyciu prostych gestów.
Teraz możemy wiec po prostu przesuwać palcem w prawo lub lewo, aby zmieniać poziom głośności, jasności – w zależności od tego, czym terujemy. Dodatkowo na kafelkach od razu pojawiają się także kluczowe informacje. Całość znacznie zyskała także na prostocie obsługi. Wszystko przedstawione jest bowiem w bardzo czytelny sposób.
Naciskając kafelek możemy, tak jak w poprzedniej wersji, włączyć lub wyłączyć dane urządzenie. Długie naciśnięcie powoduje wyświetlenie większej liczby kontrolek dla danego sprzętu.
Obecnie zmiany dostępne są w aplikacji Google Home na iOS. Wkrótce powinny być jednak dostępne także dla urządzeń z Androidem.
Podsumowanie zmian w Google Home:
- Nowy wygląd karty głównej – kafelki zamiast dużych ikon
- Sterowanie dzięki szybkim gestom – przesuwanie palcem w bok
- Włączenie/wyłączenie urządzenia po stuknięciu w kafelek
- Długie naciśnięcie powoduje wejście do ustawień
Wiele zmian w Google Home w ostatnim czasie
To nie jedyna zmiana w Google Home, jaka nastąpiła w ostatnich miesiącach. Pod koniec roku w aplikacji pojawił się między innymi wirtualny pilot do obsługi Android TV lub Google TV.
O tym, jak wygląda zarządzanie domem w Google Home mówiliśmy w poniższym materiale:
Zobacz także inne ciekawe artykuły o nowościach technologicznych