Search icon

Łatwe sposoby na przenoszenie danych z iPhone na iPhone

16.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Łatwe sposoby na przenoszenie danych z iPhone na iPhone
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kiedy kupujesz nowy telefon, zawsze pierwszym krokiem jest przeniesienie danych ze starego urządzenia. Chcesz zachować swoje osobiste zdjęcia, muzykę, kontakty i inne pliki. W przypadku iPhone jest kilka możliwości sprawnego przerzucania danych między urządzeniami. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj poniższy przewodnik, który opisuje krok po kroku, jak przenieść dane z iPhone na iPhone.

W przypadku fabrycznie nowego urządzenia najpierw przeczytaj poniższy poradnik, w którym podpowiadamy, jak skonfigurować iPhone.

Przenoszenie danych z iPhone na iPhone

Kopiowanie danych pomiędzy iPhone’ami to nic trudnego. Zanim zaczniesz, upewnij się, że:

 • masz zrobiony backup swojego urządzenia,
 • znasz swój Apple ID i hasło.

Aby przenieść dane z jednego iPhone na drugiego, nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi. Możesz skorzystać zarówno z samego systemu iOS, iCloud Bluetooth, lub z iTunes.

Cały proces jest tak opracowany przez inżynierów Apple, że prowadzi użytkownika krok po kroku. Możesz w prosty i bezproblemowy sposób przenieść dane z jednego urządzenia na drugie. Wykorzystujesz chmurę Apple – iCloud, albo transferujesz dane przy pomocy iTunes. Obie metody są proste i pozwalają na szybki transfer danych z jednego miejsca na drugie. Jeśli masz szybki Internet, to nie ma różnicy, z którego sposobu skorzystasz.

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone przy pomocy iCloud?

Jeżeli masz swoje konto iCloud — co znacznie ułatwia pracę i przechowywanie danych — transfer plików jest banalnie prosty. To bardzo wygodne narzędzie, które pozwoli Ci przechowywać pliki „w chmurze”, czyli na internetowych serwerach Apple.

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone

Wystarczy, że podłączysz starego iPhone’a, synchronizujesz zdjęcia, wideo, ustawienia, dane aplikacji i ekranu początkowego, a także układ aplikacji, wiadomości iMessage, SMS, MMS i dźwięk dzwonka, oraz pocztę głosową, a następnie podłączysz nowy telefon i skopiujesz zawartość.

Backup iPhone na iCloud

Jak zrobić backup iPhone na iCloud w pięciu krokach:

 1. Upewnij się, że stary telefon jest podłączony do Internetu.
 2. Na telefonie wybierz Ustawienia > (imię i nazwisko użytkownika) > iCloud > Archiwum iCloud. W przypadku starszych systemów lub iOS 10.2 wybierz: Ustawienia > iCloud > Archiwum.
 3. Włącz Archiwum iCloud.
 4. Wybierz Archiwizuj teraz.
 5. Poczekaj, aż archiwizacja dobiegnie końca.

Jak skopiować dane z iCloud na nowego iPhone’a – jak przenieść dane z iPhone na iPhone po konfiguracji?

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone po konfiguracji
 1. Wybierz przycisk Początek i skonfiguruj nowego iPhone’a. Przejdź przez kolejne kroki na ekranie, aż do momentu, kiedy pojawi się ekran ustawień Wi-Fi.
 2. Ustaw połączenie z Wi-Fi i przejdź dalej do opcji Programy i dane.
 3. Wybierz Odtwórz z archiwum iCloud i przejdź dalej.
 4. Zaloguj się w iCloud, podając dane logowania ze starego urządzenia.
 5. Wybierz archiwum danych z poprzedniego urządzenia
 6. Poczekaj, aż operacja przesyłania danych z wybranego archiwum dobiegnie końca. Podczas tego procesu nie można wyłączać telefonu i rozłączać się z siecią internetową.

Jeśli prawidłowo przejdziemy przez wszystkie powyższe kroki, zawartość ze starego iPhone’a powinna pojawić się na nowym urządzeniu.

Przenoszenie danych z iPhone na iPhone przy pomocy iTunes

Kolejną opcją, aby przetransferować dane z jednego iPhone na innego, jest wykorzystanie iTunes. Taka kopia danych zawiera dokładnie to samo co wy przypadku kopii iCloud. Są to wszystkie dane przechowywane w chmurze poza zarchiwizowaną paczką, czyli oprócz kalendarzy czy maili. Objętościowo taka kopia zajmuje więcej miejsca niż kopia z iCloud.

W celu przeniesienia danych z jednego telefonu Apple na drugi wykonaj następujące kroki:

 • Podłącz kabelkiem stary telefon do komputera.
 • Uruchom iTunes.
 • Wyszukuj i wybierz iPhone, który chcesz zarchiwizować. Ważne jest również to, aby pamiętać, o zaszyfrowaniu archiwum iTunes (kliknij Szyfruj kopię zapasową), aby zachować informacje o naszym zdrowiu i aktywności.
 • Kliknij przycisk Archiwizuj teraz i poczekaj, aż proces archiwizacji dobiegnie do końca.
 • Po poprawnym wykonaniu tego procesu archiwizacji kopia danych w iTunes jest gotowa.

Jak pobrać dane z iTunes na nowy iPhone?

Instrukcja krok po kroku:

 1. Po uruchamiamy nowego telefonu, przejdź proces konfiguracji, aż do momentu, gdy na ekranie pojawi się opcja Programy i dane.
 2. Kliknij Odtwórz z archiwum iTunes, i przejdź dalej.
 3. Na tym etapie podłącz nowy iPhone do komputera, na którym znajduje się archiwum ze starego telefonu.
 4. Uruchom program iTunes i znajdź podłączonego, nowego iPhone’a.
 5. Kliknij przycisk Odtwórz kopię zapasową. Wybierz archiwum poprzedniego telefony i wpisz hasło.
 6. W trakcie procesu nie odłączaj telefonu i sieci internetowej.

Po zakończeniu konfiguracji wszystkie dane zostaną przeniesione na nowy telefon. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Na koniec kliknij jeszcze przycisk Synchronizuj teraz w dolnym rogu okna, aby zsynchronizować z iTunes aplikacje i inne pliki multimedialne i iPhone jest gotowy do użycia.

Jak przesłać dane z iPhone do iPhone bez iTunes za pomocą Bluetooth?

Zastanawiasz się jak przenieść zdjęcia, kontakty, muzykę itd. z iPhone’a na iPhone’a. Jeśli chcesz spróbować najłatwiejszego sposobu przenoszenia danych, użyj Bluetootha. Jest to czasochłonne, ale jednocześnie najmniej skomplikowane.

Co należy zrobić? Instrukcja w 4 krokach:

 1. Włącz Bluetooth w obu iPhone’ach.
 2. Przejdź do swoich plików i wybierz te, które chcesz przesłać.
 3. Naciśnij przycisk Share, a następnie wybierz urządzenie docelowe.
 4. Potwierdź dane przychodzące na docelowym iPhone.

Po zakończeniu tego procesu wybrane dane zostaną przeniesiona na nowe urządzenie.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.