Samsung Galaxy Book 2 Go to laptop ze Snapdragonem i mocną baterią

05.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Book 2 Go to laptop ze Snapdragonem i mocną baterią
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dziś coraz więcej działań możemy wykonywać na smartfonach i tabletach. To rzeczy związane z pracą, zabawą i nauką, a także sprawy codzienne. Z tego względu wiele osób zrezygnowało z posiadania komputera z mocną specyfikacją. Dla niektórych ciekawą opcją wydaje się być Samsung Galaxy Book 2 Go. Komputer wykorzystuje podzespoły, które mogą się kojarzyć z systemem Android. Pracuje jednak pod kontrolą systemu Windows. Takie połączenie to gwarancja sprawnej pracy oraz dobrego czasu pracy na jednym ładowaniu baterii.

Samsung Galaxy Book 2 Go

Najnowszy laptop Samsung Galaxy Book 2 pracuje pod kontrolą mobilnego procesora Qualcomm Snapdragon 7c+ Gen 3 współpracującego z pamięcią RAM LPDDR4x 3200 MHz. Szybki dysk to SSD NVMe. Taki zestaw powinien zapewnić wystarczającą wydajność w wielu codziennych zadaniach. Jest przy tym o wiele bardziej energooszczędny od podzespołów spotykanych w typowych komputerach z Windowsem. (np. procesorami z serii Intel Core i) Procesor wykonany jest w 6-nanometrowej litografii. Posiada też wsparcie dla łączności 5G.

Podobnie jak w przypadku tabletów, Samsung Galaxy Book 2 Go będzie dostępny w wersji Wi-Fi oraz z modemem 5G.

Ta druga wersja pozwoli w komfortowy sposób zapewnić komputerowi z Windowsem dostosowanym do procesora ARM dostęp do Internetu bezprzewodowego. Producent informuje, że w porównaniu z poprzednikiem (Samsung Galaxy Book Go), Galaxy Book 2 Go jest szybszy aż o 35%. Tam znajdował się nieco starszy procesor Snapdragon 7c Gen 2.

Samsung Galaxy Book 2 Go
Samsung Galaxy Book 2 Go (fot. producenta)

Nowoczesna łączność i dobry ekran w Galaxy Book 2 Go

Samsung Galaxy Book 2 obsługuje bezprzewodową łączność w standardzie Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. Możemy też użyć jednego z wielu złącz i portów na obudowie. Wśród dodatkowych funkcjonalności znajdziemy m.in. dostęp do zaawansowanych funkcji słuchawek Galaxy Buds (m.in. szybkie przełączanie między różnymi źródłami dźwięku), łącze do systemu Windows, podłączenie drugiego ekranu oraz szybkie udostępnianie notatek Samsung. Taki laptop powinien być więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień korzystają ze smartfona Samsung Galaxy z systemem Android.

Smukły laptop (tylko 1,55 mm grubości i 1,44 kg wagi) ma pojemną baterię. Wystarczy na aż 21 godzin oglądania filmów wideo!

Sprzęt wyposażony jest w dobrej klasy ekran IPS LCD w rozmiarze 14″ o rozdzielczości Full HD. Dzięki zawiasowi działającemu w zakresie 180 stopni możemy ustawić ekran pod różnymi kątami. Komputer posiada klawiaturę z wygodnymi klawiszami, choć bez klawiatury numerycznej. Nie powinno to jednak dziwić przy sprzęcie tej wielkości. Komputer ma też wbudowaną kamerę do wideorozmów.

Sprzęt powinien trafić do sprzedaży już 20 stycznia 2023 roku. Producent zapewne da wybór jednej spośród kilku wersji pamięciowych (RAM oraz pojemność dysku).

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.