Łączenie plików PDF – polecane programy i aplikacje do scalania PDF online

26.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Łączenie plików PDF – polecane programy i aplikacje do scalania PDF online
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Łączenie plików PDF to bardzo przydatna funkcja, którą można z powodzeniem wykorzystywać zarówno podczas pracy w biurze, jak i do prywatnych celów. Scalenie kilku dokumentów w jeden pozwala np. na poprawne ich wydrukowanie lub wysłanie komuś jednego, zamiast kilkunastu plików. Łączenie PDF jest proste – wystarczy tylko skorzystać z narzędzi dostępnych online – które z nich są godne polecenia? Sprawdźmy!

Jak łączyć PDF w Adobe Acrobat Reader?

Aby scalić pliki PDF za pomocą Adobe Acrobat Reader, najłatwiej jest skorzystać z wersji online programu. Narzędzie to pozwala w prosty i szybki sposób połączyć dokumenty w jeden. Aby z niego skorzystać konieczne będzie zarejestrowanie się lub zalogowanie na swoje konto Adobe, Gmail, Apple lub Facebook.

Niestety, opcja ta nie jest darmowa i wymaga wykupienia abonamentu Acrobat Pro. Można jednak skorzystać z darmowego, tygodniowego okresu próbnego, by sprawdzić, czy faktycznie warto w to narzędzie zainwestować. Po tym czasie miesięczny koszt korzystania z Acrobat Pro wynosi 24,59 € (ok. 117 zł).

Jak zatem wygląda scalanie dokumentów PDF w Adobe Acrobat Reader?

  1. Najpierw musisz wybrać pliki PDF, które masz zamiar połączyć ze sobą.
  2. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku “Combine”, który znajduje się w prawym górnym rogu.
  3. Po połączeniu plików możesz sprawdzić, czy wszystko wygląda tak, jak powinno oraz skorzystać z kilku opcji edycji: dodawania komentarzy, podkreślania lub skreślania tekstu, ręcznego rysowania itd.
  4. Jeśli Twój plik jest już gotowy, możesz go pobrać na swój komputer – wystarczy tylko wybrać opcję “Download” w prawym górnym rogu.

Łączenie PDF w Adobe Reader to nie jedyna możliwość, jaką oferuje program. Oprócz samej edycji plików, możliwe jest zabezpieczenie ich hasłem oraz konwertowanie do innych formatów.

5 narzędzi online do łączenia PDF

Na szczęście oprócz Adobe Acrobat Reader istnieją jeszcze bezpłatne programy online. Poniżej znajdziesz 5 narzędzi, które pozwalają na scalanie PDF za darmo.

iLovePDF – łatwe scalanie PDF online

iLovePDF - scalanie pdf online
iLovePDF

Narzędzie jest dostępne online, po polsku i umożliwia łączenie plików PDF za darmo. Jest bardzo intuicyjne – wystarczy tylko wybrać dokumenty, ustawić je w pożądanej kolejności, a następnie pobrać na swój komputer. Pliki nie są nigdzie przechowywane – w ciągu dwóch godzin program automatycznie je usuwa.

iLovePDF oferuje bezpłatny dostęp z podstawowymi funkcjami, które powinny wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi na co dzień. Jeśli jednak szukasz bardziej zaawansowanych opcji, możesz wybrać pakiet premium, który daje już możliwość konwertowania PDF-ów do Worda i np. podpisywanie ich cyfrowo.

Smallpdf – darmowy program do łączenia PDF

Narzędzie Smallpdf jest bardzo intuicyjne i oferuje podstawowe funkcje za darmo, z pewnymi ograniczeniami. Wszystkie przesłane do serwera pliki, a także te wygenerowane, zostają trwale usunięte po godzinie.

Jak używać Smallpdf? Wystarczy wybrać pliki, które chce się połączyć, a następnie poukładać je w wygodny sposób. W wersji płatnej narzędzie umożliwia też wybranie i ułożenie pojedynczych stron. Dodatkowo pakiet Pro umożliwia nielimitowane przetwarzanie dokumentów – w darmowej wersji jest możliwa edycja tylko 2 dokumentów dziennie.

– szybkie łączenie PDF w jeden plik

PDF Joiner to bardzo proste narzędzie, które nie oferuje wielu dodatkowych funkcji, skupiając się na najważniejszych. Jest w pełni darmowe. Pozwala na połączenie w jeden dokument do 20 plików PDF. Po dodaniu ich do programu można swobodnie zmieniać ich kolejność.

Dodatkowo PDF Joiner oferuje możliwość skompresowania pliku, obrócenia go, a także konwersji do różnych formatów. Narzędzie jest dostępne w wielu różnych językach, także po polsku. Wszystkie dodane do niego pliki są usuwane po jednej godzinie z serwera.

easy PDF – wygodne łączenie PDF online

easy PDF to darmowe narzędzie, które umożliwia scalanie plików PDF w jeden. W programie można połączyć ze sobą maksymalnie pięć dokumentów. Mogą one pochodzić z komputera, Dropboxa lub Dysku Google. Po wybraniu plików do połączenia i ich połączeniu wystarczy tylko pobrać gotowy dokument.

Wgrane PDF-y są usuwane z serwera po kilku godzinach. Narzędzie nie jest dostępne po polsku, jednak nawet nie znając angielskiego można sobie z nim bez problemu poradzić – jest bardzo intuicyjny.

PDF24 Tools – narzędzie do łączenia PDF online

Program PDF24 Tools jest darmowy i działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi oraz przeglądarkami. Jest dostępny online i łatwy w użyciu – wystarczy tylko wybrać pliki, które chce się połączyć, a następnie kliknąć strony, które mają zostać dodane do nowego pliku.

Po skończonym scalaniu wystarczy tylko pobrać dokument. Program jest w pełni bezpieczny – wgrane pliki usuwane są z serwera  po godzinie, a do tego ich transfery są szyfrowane. Dodatkowo PDF24 Tools oferuje też inne opcje, jak np. sortowanie stron czy ich wyodrębnianie.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.