Search icon

Nowe wcielenie legendy. Tak wygląda Nokia 3210 w 2024 roku

05.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowe wcielenie legendy. Tak wygląda Nokia 3210 w 2024 roku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Właścicielem marki Nokia jest obecnie HMD Global. Najwyraźniej firma zorientowała się już, że smartfony pod marka Nokia nie cieszą się zbyt dużym uznaniem klientów. Teraz HDM chce samemu stworzyć smartfon, a legendarna Nokia ma kontynuować produkcję… telefonów. Tak – nie smartfonów, a po prostu telefonów komórkowych. Przykładem może być nowoczesne nawiązanie do kultowego już modelu Nokia 3210. Co zaoferuje i kto powinien zainteresować się takim modelem?

Nokia 3210 – powrót legendy, ale w nowym wydaniu

Nokia do dziś może być kojarzona z produkcją bardzo wytrzymałych, świetnie zaprojektowanych telefonów. Modele takie, jak 6310, 3310, czy najstarsza z nich Nokia 3210 służyły bezawaryjnie przez wiele lat, mało który konkurent oferował też w tamtym czasie lepszą funkcjonalność. Właściciel marki, czyli HMD Global, planuje w 2024 roku wypuścić na rynek nowoczesną interpretacje Nokii 3210. Wygląda na to, że data nie jest przypadkowa.

Nokia 3210 debiutowała w 1999 roku. Mija więc właśnie 25 lat od jej premiery.

Oczywiście, nowsza wersja musi przejść wiele zmian, aby spełnić oczekiwania klientów w roku 2024. Największym nawiązaniem do poprzednika jest więc design. Zobaczymy m.in. charakterystyczny kształt obudowy, dobrze nam znane ułożenie klawiszy i srebrną ramkę wokół ekranu.

Nokia 3210

Teaser zapowiadający nową odsłonę kultowego telefonu pokazano na wydarzeniu organizowanym przez Nokię w Kenii. Być może kraje rozwijające się mają być głównym rynkiem, na którym Nokia sprzeda niedrogi i ciekawie wyglądający telefon. Ciężko jest mi wyobrazić sobie, aby w Europie i Polsce sprawdziło się urządzenie bez Androida, dobrego aparatu, czy możliwości wygodnego przeglądania Internetu. W zestawieniu z Nokią 3210 2024 nawet najtańsze smartfony (np. realme Note 50, który zadebiutował w cenie 299 złotych…) są zdecydowanie lepiej wyposażone.

Nokia 3210 2024

Producent zadbał o to, aby Nokia 3210 na 2024 rok miała choćby podstawowe wyposażenie. Z tyłu telefonu zobaczymy więc aparat fotograficzny, który będzie jednak zapewniał dość słabą jakość zdjęć. Jest też obsługa sieci 4G. Telefon ma też kolorowy wyświetlacz, który nie jest jednak dotykowy. Obsługa odbywa się w tradycyjny sposób, który dzisiejszym nastolatkom może być jednak nieznany 🙂 Mowa o korzystaniu z przycisków nawigacyjnych i klawiatury numerycznej. Być może nie jest to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, można jednak napisać wiadomość SMS bez wyciągania telefonu z kieszeni 🙂

Nokia 3210 (2024) trafi na rynek w kilku atrakcyjnych kolorach. Póki co poznaliśmy pierwszy z nich – niebieski.

Nokia 3210
Nokia 3210

Mało wskazuje na to, aby nowa wersja powtórzyła jednak sukces klasycznego modelu Nokia 3210. Ba! Zapewne nie zrobi już tego żaden telefon lub smartfon. Wystarczy wspomnieć, że w samym roku 2000 Nokia 3210 sprzedała się w astronomicznej liczbie 160 milionów egzemplarzy.

Jednocześnie producent wprowadza na rynek także kilka innych modeli:

  • Nokia 215 4G
  • Nokia 225 4G
  • Nokia 235 4G
Nowe modele Nokia
Nowe modele Nokia

To również urządzenia o klasycznym wyglądzie, z klawiaturą i kolorowymi ekranami IPS. Telefony nieco różnią się dostępnymi funkcjonalnościami, wszystkie są jednak nieduże, całkiem solidne i bardzo tanie.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.