Krzyk 6 – kontynuacja kultowego horroru z gwiazdą Wednesday w obsadzie. Kiedy premiera?

24.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Krzyk 6 – kontynuacja kultowego horroru z gwiazdą Wednesday w obsadzie. Kiedy premiera?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Sukces kasowy ubiegłorocznego “Krzyku 5” postawił sprawę jasno – jego kontynuacja była zaledwie kwestią czasu. Już wkrótce zobaczycie efekty pracy nad nią na dużym ekranie. Tymczasem przed Wami nowy zwiastun filmu “Krzyk 6”. Zdaniem twórców będzie to najbrutalniejsza ze wszystkich dotychczasowych odsłon serii. 

Krzyk 6 – nowy zwiastun

Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać – brzmi oficjalny opis produkcji. 

Stworzony z myślą o prezentacji podczas tegorocznego Super Bowl zwiastun filmu “Krzyk 6”, pozwala zaś przekonać się na własne oczy, że nadchodząca premiera kinowa to propozycja wyłącznie dla widzów o mocnych nerwach. Niespełna minuta trwania trailera dla bohaterów tej historii jest wiecznością. Jak będzie w Waszym przypadku? – Przekonajcie się sami:

Krzyk 6 – obsada i twórcy

W obsadzie slashera zobaczycie m.in. gwiazdę “Wednesday”Jennę Ortegę – a także Melissę Barrerę, Samarę Weaving, Josha Segarrę oraz Hayden Panettiere i Courteney Cox, powracające do swoich ról. Zabraknie z kolei Neve Campbell, znanej jako filmowa Sidney Prescott.

“Krzyk 6” wyreżyserują stojący za poprzednią odsłoną serii Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett, bazując na scenariuszu autorstwa Guya Busicka i Jamesa Vanderbilta.

Kiedy premiera kinowa?

“Krzyk 6” zadebiutuje w polskich kinach już 10 marca tego roku. 

Źródło: Deadline, Paramount Pictures

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.