Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów – spin-off hitu Netflixa na zwiastunie

17.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów – spin-off hitu Netflixa na zwiastunie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis Netflix doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału tkwiącego w serialu “Bridgertonowie”. Dał temu wyraz, ogłaszając nadchodzącą premierę z tego uniwersum. Przed Wami zwiastun prequela tytułu – „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”. Ujawniono też datę premiery i pierwsze zdjęcia!

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów – zwiastun

Udostępniony w walentynki zwiastun serialu “Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” cofa się w czasie do młodości tytułowej królowej, zanim na jej głowie znalazła się korona. Właśnie wówczas doszło do pierwszego spotkania Charlotty z Jerzym, których późniejsze małżeństwo (mimo początkowego sceptycyzmu samej zainteresowanej) okazało się nie tylko wielką historią miłosną, ale też bodźcem do dokonania głębokich przemian społecznych, stanowiących tło dla perypetii bohaterów “Bridgertonów”. 

Namiastki tych wydarzeń dostarcza pierwszy teaser tego, liczącego sześć odcinków serialu oryginalnego, który znajdziecie poniżej:

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów – obsada i twórcy

Na ekranie w roli tytułowej królowej po raz kolejny zawita Golda Rosheuvel. W jej młodszą wersję wcieli się India Amarteifio; w jej wybranka zaś – Corey Mylchreest. 

W obsadzie znaleźli się również znani widzom “Bridgertonów” Adjoa Andoh (Lady Agatha Danbury) i Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton) oraz Michelle Fairley, Sam Clemmett, Richard Cunningham, Tunji Kasim, Rob Maloney i Cyril Nri.

Scenarzystką i showrunnerką serialu “Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” jest twórczyni i producentka wykonawcza „Bridgertonów” – Shonda Rhimes.

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - kadr 1.

Kiedy premiera serialu? 

“Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” zadebiutuje na Netflix 4 maja tego roku. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.