Najlepsze programy do pisania CV. Polecane kreatory CV online

27.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze programy do pisania CV. Polecane kreatory CV online
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Chcesz się wyróżnić przy pomocy swojego CV? Z pewnością będziesz potrzebować do tego czegoś więcej, niż zwykły dokument napisany w Microsoft Office. Warto skorzystać z kreatorów CV dostępnych online, które oferują nie tylko gotowe, ciekawe szablony, ale też możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb. Dzięki nim stworzysz idealny życiorys zawodowy, który pomoże Ci znaleźć wymarzoną pracę. Jaki kreator CV online warto wybrać? Mamy dla Ciebie 7 propozycji.

Program do pisania CV – co powinien mieć?

Czym jest CV z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć. Napisanie swojego życiorysu zawodowego nie wymaga fachowej wiedzy czy informatycznych zdolności – warto jednak pamiętać, aby dokument był zaprojektowany tak, by pasował do danej oferty pracy i wymagań pracodawcy. Z pomocą przychodzą płatne i darmowe programy do pisania CV. W większości działają one bardzo podobnie, dzięki czemu ich obsługa jest bardzo intuicyjna.

darmowy kreator CV online

Jakie funkcje powinien oferować dobry program do tworzenia CV?

  • wybór różnych szablonów – najczęściej do wyboru jest kilka-kilkanaście wzorów (w przypadku najlepszych programów nawet więcej), które różnią się od siebie układem graficznym, kolorystyką czy czcionką,
  • personalizacja – powinna istnieć możliwość edycji szablonów, by dopasować je do swoich potrzeb, ale też specyfiki stanowiska, np. poprzez dodawanie kolejnych podpunktów lub nowych sekcji,
  • możliwość napisania CV w innym języku – niektóre serwisy umożliwiają tworzenie CV nie tylko po angielsku, ale też niemiecku czy hiszpańsku,
  • zapisywanie i pobieranie gotowego pliku na dysk – w większości przypadków jest możliwy również wybór formatu, np. doc lub PDF,
  • dostęp do plików do ich późniejszej edycji.

Najlepsze kreatory CV online

Kreator Pracuj.pl – darmowy program do pisania CV

darmowy program do tworzenia CV
Źródło: pracuj.pl

Program oferowany przez serwis Pracuj.pl to darmowy kreator CV online. Aby mieć do niego dostęp należy zarejestrować się lub zalogować do swojego konta na portalu. Do wyboru są 3 szablony: klasyczny, studencki oraz techniczny. W każdym z nich można dodatkowo wybrać jeden z 5 dostępnych wzorów i 4 różnych głównych kolorów. Następnie trzeba dodać zdjęcie i uzupełnić swoje dane podstawowe, doświadczenie zawodowe i umiejętności. Na koniec generowane jest całe CV (dostępny jest podgląd) – można je pobrać na swoje urządzenie w formacie PDF lub zapisać na koncie i korzystać z niego w serwisie.

Canva – program do tworzenia CV

kreator CV online w Canva
Źródło: canva.com

Canva to wszechstronny program, który pozwala stworzyć różne projekty graficzne, w tym także CV. Dostępnych jest mnóstwo różnych wzorów – eleganckich, minimalistycznych, kreatywnych i dostosowanych pod konkretny zawód. Konieczne jest założenie konta, jednak daje to możliwość korzystania z większości dostępnych szablonów (przy niektórych wymagane jest posiadanie abonamentu Canva Pro – 49,99 zł/miesiąc), edytowania ich oraz pobierania na swoje urządzenie w wielu formatach do wyboru (w tym JPG, PNG, PDF). Tworzenie CV jest bardzo proste – wystarczy wypełniać pola w szablonie.

InterviewMe – łatwy w obsłudze CV kreator

intuicyjny w obdłudze kreator CV online - interviewme
Źródło: interviewme.pl

InterviewMe oferuje ponad 20 różnych wzorów CV, w ponad 400 wariantach kolorystycznych. Program nie wymaga logowania. Na początku, po uzupełnieniu odpowiedzi na kilka pytań, serwis proponuje 3 najlepsze szablony dostosowane do Twoich potrzeb. Następnie otrzymujesz puste CV do wypełnienia (PDF, TXT to dostępne formaty) swoimi danymi. Ciekawie prezentuje się funkcja porad, która podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas uzupełniania poszczególnych pól.

Samo wykreowanie życiorysu zawodowego jest darmowe, jednak za jego pobranie należy zapłacić –  kosztuje to 5,95 zł i zapewnia 14-dniowy pełny dostęp do serwisu.

LiveCareer – intuicyjny program do tworzenia CV online

darmowy program do pisania cv
Źródło: livecareer.pl

Jeśli nie wiesz, jak napisać CV, LiveCareer Ci w tym pomoże. Serwis oferuje ponad 20 różnych szablonów CV, w kilku motywach kolorystycznych. Dostępne są wzory profesjonalne, oryginalne oraz nowoczesne. Kreator sam w sobie jest bardzo prosty w obsłudze. CV można dostosować do swoich potrzeb, krok po kroku dodając niezbędne informacje. Narzędzie podpowiada, jakie treści należy umieścić w kolejnych sekcjach. W efekcie powstaje atrakcyjny wizualnie dokument.

Podobnie, jak w przypadku InterviewMe, stworzenie CV jest darmowe, jednak jego pobranie wiąże się z opłaceniem kwoty w wysokości 9,95 zł.

EnhanCV – darmowy kreator CV w języku angielskim

cv kreator online
Źródło: enhancv.com

Jeśli szukasz programu, który pomoże Ci w napisaniu CV po angielsku, skorzystaj z EnhanCV. Serwis oferuje ponad 500 wzorów życiorysów dla różnych stanowisk i zawodów. Dane wpisuje się od razu w pusty szablon, który dodatkowo można edytować. Przydatna jest również funkcja podpowiedzi, która oferuje typowe sformułowania dla danego stanowiska. Dzięki temu z łatwością napiszesz CV w języku angielskim. Gotowy życiorys można pobrać na swoje urządzenie.

Pierwsze 7 dni korzystania z serwisu jest darmowe, następnie trzeba zapłacić niecałe 20 dolarów (ok. 90 zł) za 1 miesiąc.

CraftCV – prosty kreator CV online

darmowy kreator cv online
Źródło: craft-cv.com

CraftCV oferuje możliwość darmowego stworzenia CV – wystarczy tylko założyć konto w serwisie. W programie znajdziesz 4 bezpłatne szablony, które można edytować: istnieje możliwość wyboru kolorystyki (8 podstawowych kolorów), przenoszenia sekcji w dowolne miejsce lub ich usuwania. Dodatkowo CraftCV umożliwia napisanie CV w innych językach niż polski – do wyboru jest hiszpański, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, włoski, i holenderski.

By mieć dostęp do większej ilości opcji (np. dostęp do wszystkich szablonów), trzeba opłacić pakiet – 7-dniowy dostęp kosztuje 19 zł, natomiast miesięczny – 35 zł.

Dokumenty Google – darmowy program do tworzenia CV

darmowy program do tworzenia cv w google docs
Źródło: Dokumenty Google

Jeśli szukasz prostego i darmowego kreatora CV, możesz spokojnie wybrać Dokumenty Google. Do wyboru będziesz mieć 5 różnych motywów, w tym nowoczesny, szeryfowy czy szwajcarski. Wystarczy tylko uzupełnić szablon, wpisując swoje dane (imię, nazwisko, doświadczenie, wykształcenie, umiejętności itd.) w poszczególnych sekcjach. Zmiany są zapisywane automatycznie. Po zakończeniu pracy wystarczy pobrać swój dokument na komputer. Do wyboru jest kilka różnych formatów, w tym PDF, docx czy rtf. Jedyne, czego potrzebujesz, by wykreować CV w tym programie, to konto Google.

Dowiedz się więcej o możliwościach Google Workspace:
Co to jest Google Workspace? Czy może zastąpić Microsoft 365?

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.